Nowy Rok a wystrój mieszkania - wprowadź te zmiany!

Prawie każdy planuje zmiany w życiu w związku z nadchodzącym końcem roku. Może warto jest zacząć od naszych mieszkań? “Większa liczba roślin” naszym zdaniem to świetnie postanowienie noworoczne, a my podpowiemy jak je zrealizować!

Rośliny doniczkowe - dlaczego warto jest mieć je w domu?

Zastanawiasz się, dlaczego warto jest trzymać rośliny w domu? Stanowią one nie tylko wspaniałą, ostatnio wręcz modną ozdobę, lecz też są strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Zacznijmy od podstaw - zielone rośliny zwiększają ilość tlenu w otoczeniu, pochłaniając jednocześnie szkodliwy dwutlenek węgla. Drugą kwestią jest to, że zwiększają wilgotność powietrza. Suche powietrze przekłada się nie tylko na to, jak nam się oddycha, lecz też zauważyć możemy różnicę jeśli chodzi o kondycję cery - problem zwłaszcza zauważalny jest okresie grzewczym. Dobrze, aby rośliny pojawiały się w okolicy komputerów, ponieważ pochłaniają one szkodliwe substancje, które wydobywają się z ekranów. Dodajmy też, że zieleń uspokaja i pozytywnie przekłada się na nasze samopoczucie. Gdzie stawiać doniczki? Pojawić mogą się one w praktycznie każdym pomieszczeniu - pamiętajmy jednak, aby przed zakupem zapoznać się ze specyfiką danego gatunku, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki!

storczyk do mieszkaniaPowiew świeżości w Twoich wnętrzach

Na jakie rośliny w takim razie postawić? Mamy kilka propozycji! Zacznijmy od gatunku, jakim jest Calathea Makoyana, która na tle pozostałych odznacza się fantastycznymi, zielonymi wzorami na swoich liściach. Do tego jej spód posiada czerwono-fioletową barwę, która nadaje całości niesamowitego charakteru. Osiąga ona wysokość około 60 centymetrów, i co istotne lubi wilgoć. Opieka nad nią nie jest mocno skomplikowana, dlatego nada się nawet dla początkujących. Kolejna nasza propozycja to ostatnio bardzo modna Monstera. Jej motyw pojawia się na poduszkach, pościeli, obrazach czy ubraniach. Nic dziwnego, ponieważ charakterystyczne liście w kształcie serca prezentują się naprawdę świetnie. Warto też dodać, że wystarczy podlewać ją zaledwie raz w tygodniu. Naszą uwagę powinien również przykuć Zamiokulkas, który nie tylko dobrze wygląda, lecz też wykazuje właściwości antysmogowe.

Moc kolorów na nowy rok!

Nie możemy zapomnieć o miłośnikach kwiatów. Dla nich mamy cudowne, kolorowe propozycje, które fantastycznie sprawdzą się w domach wnosząc wiele, pozytywnej energii. Będzie to między innymi storczyk w doniczce o orientalnych charakterze. Idealnie komponuje się on z osłonką, w której został umieszczony, dzięki czemu wniesie powiew świeżości do naszych mieszkań. Drugą, świetną opcją będzie Koszyk Kwiatowych Różności. Jest to prawdziwa eksplozja barw. W uroczym koszu znajdziemy między innymi begonie, azalie czy fiołki. Dodajmy też, że kompozycja roztacza naprawdę niesamowity zapach!

Odśwież swoje mieszkanie na Nowy Rok razem z Pocztą Kwiatową. Jesteśmy przekonani, że uda Ci się znaleźć rośliny, które wprowadzą świeży powiew do Twoich wnętrz!