Kwiatowe zmiany w mieszkaniu na Nowy Rok

Rozpoczęcie się nowego roku często wiąże się z dużymi planami, postanowieniami czy potrzebą zmian. Ich realizację najlepiej rozpocząć od małych kroków. Jednym z nich może być wprowadzenie większej ilości kwiatów do naszego mieszkania, które odświeżą wnętrze, a także poprawią nasze samopoczucie.

Rośliny a jakość powietrza w mieszkaniu

Rozpoczynając nowy rok, a wraz z nim realizację naszych postanowień trzeba pomyśleć przede wszystkim o swoim zdrowiu. Szczególnie w okresie grzewczym, jakość powietrza w naszym mieszkaniu ulega bardzo dużemu pogorszeniu, dlatego dobrze jest zadbać o to, aby w naszym otoczeniu znajdowały się tak zwane rośliny antysmogowe, które redukują poziom zanieczyszczenia jak przykładowo zamiokulkas. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie mają przysłowiowej “ręki do kwiatów”, ponieważ jest on niezwykle wytrzymały, cechuje się wysoką odpornością na niesprzyjające warunki oraz nie potrzebuje dużej ilości wody.

stroczykKwiatowe akcenty w mieszkaniu

W żadnym mieszkaniu nie powinno zabraknąć roślin, dlatego jeśli w naszych czterech kątach do tej pory nie znaleźliśmy dla nich miejsca, warto szybko nadrobić zaległości. W domowych warunkach świetnie sprawdzają się przykładowo storczyki, których kwiaty kwitną bardzo długo, bo nawet kilka miesięcy. Dlatego właśnie uwielbiane są przez wiele osób i cieszą się niesłabnącą popularnością. Poza tym w trakcie nocy rośliny te wytwarzają tlen, dzięki czemu nasz sen jest głębszy i łatwiej nam się zrelaksować. Z tego względu dobrze jest trzymać go w sypialni, jednak trzeba pamiętać, że lubi miejsca o rozproszonym świetle: przez co nie możemy narażać go na bezpośrednie działanie słońca. Nawet taka niewielka roślina pomoże rozweselić wnętrze i wnieść do domu więcej pozytywnej energii, niezbędnej do realizacji noworocznych planów.

Zielone elementy wystroju

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się rośliny liściaste, takie jak paproć czy hedera. Możemy znaleźć wiele elementów wyposażenia wnętrz, ubrań czy gadżetów z tymi motywami. Złożona z ich ozdobnych gałązek kompozycja z roślin doniczkowych wniesie do naszego mieszkania dużo zieleni i przywiedzie na myśl egzotyczne kraje. Kolor ten wpływa pozytywnie na naszą psychikę, ponieważ działa uspokajająco, dzięki czemu pomaga nam się się zrelaksować. Koi także nasz wzrok, redukując promieniowanie, dlatego dobrze jest mieć przy komputerze chociaż małą, zieloną roślinę. Będzie to również świetna opcja dla fanów prostych rozwiązań, bo tego typu ozdoba będzie pasowała do niemal każdego wnętrza - chociażby dzięki wiklinowemu koszykowi, w którym znajdują się rośliny, będącego ekologiczną alternatywą dla plastikowych doniczek.

Wprowadzenie do naszego wnętrza nawet najmniejszych elementów roślinnych może przynieść odświeżający efekt, a także pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, dlatego noworoczne zmiany warto jest rozpocząć od tych najmniejszych, związanych z wystrojem mieszkania.