Noworoczny wystrój mieszkania

Jak przygotować mieszkanie na nowy rok? Dużo pozytywnej energii, potrzebnej nam do działania już od początku stycznia bez wątpienia wniosą do naszych wnętrz piękne rośliny. Poznaj nasze typy, które świetnie sprawdzą się, aby dobrze wejść w kolejny rok.

Zmiany na nowy rok!

Każdy z nas ma jakieś marzenia, wizje oraz nadzieje związane z nadchodzącym, nowym rokiem. Często są to szczegółowo opracowane plany, a czasami po prostu drobne postanowienia. Jeśli jednak chcemy wprowadzać konkretne zmiany w naszym życiu warto jest również zrobić nawet malutką rewolucję w mieszkaniu, która pozwoli nam zaznaczyć pewien symboliczny “nowy początek”. Tutaj, bez wątpienia, najlepiej sprawdzą się cudowne rośliny, które jednocześnie wpływają pozytywnie na samopoczucie, ale też po prostu świetnie się prezentują. Uwagę na pewno przykuje Kordylina Mambo ze spektakularnymi, długimi i jednocześnie lśniącymi liśćmi. Żeby jednak mogła nas cieszyć swoim niesamowitym wyglądem trzeba o nią odpowiednio dbać, ponieważ jest bardzo wrażliwa. Potrzebuje żyznej ziemi, dostępu do słońca, a także stałej wilgotności. Innym, dobrym rozwiązaniem okaże się juka, która na myśl swoimi liśćmi może nasuwać palmę. Nutka egzotyki, niewątpliwie przyda się każdemu, dlatego warto jest wybrać właśnie tą roślinę.

Postaw na prawdziwe hity!

Zielone rośliny doniczkowe w ostatnim czasie święcą prawdziwe triumfy! Chcesz wprowadzić do swojego domu trochę pozytywnej energii, jednak nie wiesz, w co się wyposażyć? Postaw na te “najmodniejsze” gatunki! Tutaj bez wątpienia, prawdziwą królową jest monstera z ogromnymi, charakterystycznymi liśćmi przypominającymi swoim kształtem serce. Co ważne, jest ona bardzo łatwa w uprawie, w związku z czym sprawdzi się nawet dla początkujących. Świetnie nada się zarówno do naszych wnętrz jak i w roli noworocznego prezentu dla bliskich osób! Uwagę na pewno przykuwa też Sansevieria - wężownica, której liście przybierające różne odcienie zieleni rosną w charakterystyczny sposób ku górze. Co warto podkreślić, fantastycznie prezentuje się niezależnie od panujących warunków oraz temperatury.

Las w słoiku na nowy rok!

Gustowny element wystroju połączony z prawdziwą zabawą podczas jego przygotowania? Mamy tutaj dokładniej na myśli wspaniałe słoiki DIY - kto z nas nie chciałby w samodzielny sposób ukształtować małego ekosystemu? Tutaj bez wątpienia świetnie sprawdzi się Las w słoiku DIY - Bonsai. Dzięki zastosowaniu wszystkich, potrzebnych elementów do stworzenia obiegu ,całość jest samowystarczalna i nie potrzebuje wiele uwagi z naszej strony. Dodatkowo będzie nas cieszyć przez naprawdę długi czas. Inną propozycją tego typu, która pozwoli nam wnieść do mieszkania pewien powiew świeżości jest Las w słoiku DIY - Zagajnik z piękną, zieloną roślinką czy ozdobnymi kamieniami. Co ważne, żeby przygotować całość wystarczy nam tylko pięć kroków!

Piękne rośliny bez wątpienia pozwolą nam wkroczyć w nowy rok z pozytywną energią! Dlatego nie ma co się zastanawiać - wybierze te, które po prostu najbardziej Ci się podobają!