Kwiaty na imieniny Doroty - 7 sierpnia

Imieniny Doroty obchodzone są 7 sierpnia. Na tę okazję warto wybrać dla bliskiej osoby o tym imieniu wyjątkowy upominek. Zgodnie z tradycją, najczęściej przygotowywanym prezentem imieninowym są kwiaty. Co warto kupić? Klasyczny bukiet czy może niekonwencjonalną kompozycję kwiatową?

Kwiaty na imieniny Doroty - 7 sierpniaPrezent kwiatowy dla Doroty - klasyczne rozwiązania

Najbardziej uniwersalny prezent kwiatowy dla Doroty to bukiet czerwonych róż! Jednak sierpień to upalny miesiąc, kojarzący się z zielenią i wakacjami. Może lepiej wybrać nieco mniej formalne rozwiązanie? Ciekawym i również uniwersalnym rozwiązaniem, będzie z pewnością kupno mieszanego bukietu, w którym znajdą się typowo letnie akcenty - takie, jak np. słoneczniki. Mnogość kolorów i zieleni dekoracyjnej przyozdabiającej kwiaty na imieniny z pewnością spodoba się każdej Dorocie! Inna klasyczna opcja to zakup bukietu tulipanów lub popularnej rośliny doniczkowej. Jedną z propozycji może być storczyk, który już od wielu lat kojarzy się właśnie z okazją, jaką są imieniny. Takie uniwersalne rośliny z pewnością nie okażą się nieudanym pomysłem, a w połączeniu ze słodkim dodatkiem mogą być strzałem w dziesiątkę!

Kwiaty na imieniny - Flower Box i inne alternatywy

Prezent kwiatowy dla Doroty może być też nieco bardziej niekonwencjonalny. W ostatnich latach dużą popularność zyskały róże w pudełku. Podstawą kompozycji tego rodzaju są świeże kwiaty, które umieszcza się następnie w przepięknych pudełkach - przede wszystkim ręcznie wykonywanych. Taki upominek cechuje się dużą trwałością, a nietypowa forma sprawia, że podarunek charakteryzuje się sporą dozą nowoczesności. Flower Box może prezentować się idealnie przez całe 2 lata, a co najważniejsze - nie wymaga żadnej pielęgnacji! Ciekawy bukiet dla Doroty można też skomponować ze słoneczników. Jest to gatunek kwiatów dostępny właśnie w lecie. Nawet jeden, duży słonecznik może okazać się dobrym wyborem. Będzie odpowiedni w szczególności dla pań ceniących sobie luźny styl i nielubiących nadmiernej elegancji. Innym pomysłem może być podarowanie Dorocie kwiatów w koszyku. To rozwiązanie wiąże się też z możliwością umieszczenia w koszu dodatków - zmieszczą się w nim słodkości lub inne, niewielkie upominki. 

Kwiaty na 7 sierpnia - czy warto wybrać las w słoiku?

Imieniny Doroty to okazja, na którą można wybrać także las w słoiku. Ciekawym pomysłem jest przyrządzenie go własnoręcznie. W naczyniu tworzy się specyficzny mikroklimat, który funkcjonuje jak samowystarczalny ekosystem. Najlepsza opcja to kupienie zestawu typu DIY i własnoręczne nadanie mu ostatecznego kształtu. Z reguły cały proces rozpoczyna się od wsypania do słoika podłoża, ziemi i kamyczków. Później trzeba zasadzić roślin i ubić mech. Taki prezent z pewnością będzie stanowił doskonałą ozdobę mieszkania każdej Doroty! Jeśli nie masz czas na własnoręcznie przygotowanie lasu w słoiku, możesz też poszukać gotowego produktu. Jednak każdy wysiłek włożony w ostateczną formę podarunku, nadaje mu wyjątkowości!

Kwiaty to uniwersalny i bezpieczny prezent, który może okazać się doskonałym upominkiem na imieniny Doroty. Obecnie w kwiaciarniach można znaleźć wiele różnorodnych produktów, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!