20 sierpnia - Dzień Wyznawania Miłości

W kalendarzu co jakiś czas możemy zauważyć daty przypominające o najważniejszym w życiu uczuciu - miłości. Najbardziej znanym świętem zakochanych są oczywiście, przypadające na 14 lutego Walentynki. Warto jednak wiedzieć o tym, że także latem mamy szczególne okazje do celebrowania wyjątkowych chwil z tymi, których kochamy.

Nie tylko Walentynki

SerceChoć najbardziej znanym i komercyjnym dniem miłości są zimowe Walentynki, to w okresie wakacyjnym znajdziemy kilka mniej popularnych, aczkolwiek równie ciekawych świąt dla zakochanych. W naszym kraju od jakiegoś czasu coraz częściej powraca się do tradycyjnej dla Słowian Nocy Świętojańskiej, przypadającej z dnia 21 na 22 czerwca. Ta wyjątkowa, najkrótsza noc w roku daje szansę zorganizowania randki przy świetle ogniska, a także wspólnego rzucania wianków do wody. Ponadto, 6 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Pocałunku, dzięki któremu możemy wyrazić najgłębsze uczucia bez użycia słów. Wielkimi krokami zbliża się natomiast święto wymagające przygotowania romantycznej deklaracji. Czy jesteś już gotowy na najbliższy Dzień Wyznawania Miłości?

Dzień Wyznawania Miłości - jak go świętować?

Dzień Wyznawania Miłości, obchodzony 20 sierpnia to idealna okazja do tego, aby umówić się z osobą, która od dawna nam się podoba, ale wcześniej nie mieliśmy odwagi jej o tym powiedzieć. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzi się zaproszenie na obiad lub kolację w letnim stylu. Warto wybrać niezwykle romantyczne, a jednocześnie ciche i spokojne miejsce, takie jak leśna polana, plaża, czy zadbany park. Jeśli chcemy przygotować spotkanie samodzielnie, warto wcześniej pomyśleć o zapewnieniu odpowiedniej atmosfery - zakupie świeczek lub oryginalnych lampionów. Oprócz przyjemnego i relaksującego otoczenia, najważniejsze jest to, w jaki sposób powiemy drugiej osobie o drzemiących w nas uczuciach. Głębokie spojrzenie w oczy, czuły gest i szczere słowa wyrażające podziw oraz szacunek do ukochanej lub ukochanego bez wątpienia sprawią, że będzie to jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu.

Dla wszystkich, których kochamy

Napis loveKolację i romantyczne wyznanie warto podkreślić odpowiednim, wybranym specjalnie dla drugiej osoby podarunkiem. W przypadającym na 20 sierpnia Dniu Wyznawania Miłości najlepiej postawić na oryginalne, pełne uroku, świeże kwiaty. Spośród licznych gatunków roślin, najlepiej wybrać te, które symbolizują nieprzemijające uczucie. Są nimi oczywiście czerwone róże. Najpiękniejsze bukiety składają się z nieparzystej liczby kwiatów, udekorowanych hypercium i delikatną zielenią. Pięknie wyglądają również kompozycje z róż wzbogacone o pachnące frezje. Do bukietu zawsze można dołączyć smaczne czekoladki, butelkę wina lub śmieszną maskotkę. Bez wątpienia nawet niewielkie prezenty przypadną do gustu kochanej przez nas osobie i sprawią, że nasze wyznanie zostanie dodatkowo potwierdzone.

Dzień Wyznawania Miłości to idealna okazja do tego, by spędzić czas z osobą, którą darzymy szczególnym uczuciem. W przeciwieństwie do przypadających zimą Walentynek, sierpniowe święto można celebrować w przyjemnej, ciepłej aurze na łonie natury. Wyjątkowe chwile warto podkreślić podarunkiem, który wzbudzi uśmiech na twarzy ukochanej lub ukochanego.