Top 5 najpiękniejszych bukietów na lato

Lato to czas słońca, zieleni i radości. Wszystko to potrafią w wybitny sposób odwzorować floryści. Najpiękniejsze bukiety kwiatowe na lato powinny być jednak nie tylko klimatyczne, ale również wytrzymałe. Dla niektórych gatunków upały są bowiem zabójcze. Warto wybierać kwiaty, które poradzą sobie z wysokimi temperaturami. Jeśli nie wiesz, jaki bukiet wybrać na prezent dla ukochanej osoby, poznaj nasze propozycje!

Top 5 najpiękniejszych bukietów na latoLato w bukietach - 5 pięknych kompozycji kwiatowych odpornych na upał

Bukiety z letnich kwiatów mogą być doskonałym pomysłem na prezent - bez względu na okazję. Ciepłe miesiące są najczęściej wybierane na organizację różnorodnych uroczystości. Z tego powodu, często pojawia się okazja na sprezentowanie komuś bliskiemu przepięknej kompozycji kwiatowej. Chcąc odzwierciedlić lato w bukietach, warto wybrać gatunki kwiatów, które są nie tylko charakterystyczne dla tej pory roku, ale równie odporne na upalne temperatury. Kwintesencja lata to m.in. słoneczniki! Są nie tylko piękne, ale również ciepłolubne. Ich uprawa jest stosunkowo łatwa, a tym samym w okresie wakacyjnym są ogólnodostępne. Letnim hitem są również dalie i eustomy. Prezentują się wybitnie m.in w rustykalnych bukietach kwiatowych na wesela! Do eleganckich uroczystości pasują też kalie i klasyczne róże. A jakie są najpiękniejsze bukiety letnie, które można znaleźć w kwiaciarniach podczas wakacji?

  • Bukiet ze słonecznikami

Słoneczniki są powszechnie kojarzone z latem - to właśnie wtedy są najbardziej dostępne. Bliskim można co prawda podarować nawet jeden, duży, pojedynczy kwiat - jednak zdecydowanie bardziej efektowne będą z pewnością bukiety na lato z różnych gatunków roślin, wśród których znaleźć można właśnie słoneczniki. Idealnym przykładem jest słoneczny bukiet. Słoneczniki  w połączeniu z czerwonymi różami, hortensją, hypericum i zielenią dekoracyjną wyglądają wręcz zniewalająco!

  • Klasyka zawsze w cenie - bukiet pełen róż

Bukiety kwiatowe na lato mogą być też klasyczne. Taki charakter będą miały w szczególności te, w których można znaleźć czerwone róże. Bukiet Piękny gest, w którym różom towarzyszą goździki i alstromerie jest jednocześnie kolorowy i elegancki. Świadczy to o jego dużej uniwersalności. Największe wrażenie wywrze na obdarowanej osobie jeśli zostanie wręczony w towarzystwie czekoladek.

  • Letnia codzienność - wykorzystanie kwiatów polnych we florystyce

W lecie w cenie jest też brak zbytniej formalności. Kwiaty nie zawsze muszą być eleganckie. Bukiet Radosny będzie dobrym wyborem m.in. na urodziny czy imieniny. Polne kwiaty użyte jako zieleń dekoracyjna sprawiają, że cała kompozycja kwiatowa kojarzy się z wakacjami spędzonymi na wsi, na łonie natury - wśród zieleni drzew i śpiewu ptaków. Warto podarować taki bukiet bliskiej osobie - często z powodzeniem zastąpi tradycyjne róże.

  • Lekkość i delikatność - pastelowe barwy i zielone dodatki na lato

Lato to czas, w którym można postawić na delikatność i lekkość. Jasne i pastelowe barwy, z dodatkiem mocniejszych, kontrastowych elementów, to pomysł wykorzystany m.in. podczas tworzenia Bukietu Pastelowego. Goździki, margaretki i róże w połączeniu z gipsówką są jednocześnie delikatne i eleganckie. Najlepiej sprawdzą się jako prezent dla pań ceniących sobie wyjątkowo kobiecy styl.

  • Romantyczny bukiet na letnie, wspaniałe chwile

Latem można też stworzyć bukiet, który będzie romantyczny i stanie się odzwierciedleniem uczuć dla danej osoby. Bukiet Wspaniałe Chwile, który składa się z czerwonych róż, tulipanów i gerber, utrzymany jest w różowo-czerwonej, ciepłej kolorystyce, a dodane do niego sizalowe serca sprawiają, że jest doskonałym wyborem na randkę.