Rośliny doniczkowe o niskich wymaganiach - opcje dla zapracowanych!

Kwiaty w domu dodają pomieszczeniom ciepła, przyjemnej atmosfery oraz przybliżają do natury, jednak nie każdy ma “rękę do roślin”. Na szczęście istnieje wiele gatunków kwiatów, które nie mają wysokich wymagań pielęgnacyjnych i będą pięknie rosły tylko z Twoją lekką pomocą. W poniższym artykule dowiesz się, jakie rośliny dla zapracowanych są najlepsze oraz jak je pielęgnować. Jeśli jesteś ciekawy tego tematu, to koniecznie czytaj dalej!

Aloes

Aloes charakteryzuje się długimi i mięsistymi liśćmi, które często wykorzystywane są w różnych kosmetykach. Roślina ta należy do sukulentów, więc można ją śmiało nazwać rośliną niezniszczalną. Przede wszystkim nie trzeba jej często podlewać, a tylko wtedy, kiedy roślina daje znać, że potrzebuje wody. Zauważysz to przede wszystkim po wiotkich liściach, które będą mniej sprężyste i opadną. Jeśli chodzi o posadzenie, to aloes śmiało można zasadzić w ziemi przeznaczonej dla kaktusów. Swoją roślinę postaw w bardziej nasłonecznionym miejscu, jednak nie musi być to parapet. 

Monstera Adansonii 

Monstera Adansonii stała się bardzo popularna w ostatnich kilku latach i jest obecna w wielu domach. Spowodowane jest to przede wszystkim pięknymi dużymi liśćmi, które gdy roślina jest coraz starsza i dobrze nasłoneczniona, zaczynają wyrastać z dziurami. Monstera nie wymaga specjalnych warunków, aby pięknie rosnąć, więc jest idealną rośliną dla zapracowanych osób! Ten gatunek możesz postawić zarówno w nasłonecznionym miejscu, jak i zacienionym - jednak wtedy monstera nie będzie miała charakterystycznych dziur w liściach. Jeśli chodzi o podlewanie, to latem najlepiej robić to raz w tygodniu, a zimą raz na dwa tygodnie. Pamiętaj, że monstery są roślinami pnącymi się, więc koniecznie zapewnij jej tę możliwość i umieść w doniczce kokosowy palik. Musisz wiedzieć również o tym, że ten gatunek potrafi osiągnąć duże rozmiary - nawet dwa metry wysokości! 

Zamiokulkas

Zamiokulkas to nasza kolejna roślinna propozycja, które nie potrzebuje zbyt dużo uwagi, aby pięknie rosnąć. Charakteryzuje się długimi łodygami, na których rośnie mnóstwo małych listków. Ta roślina idealnie nadaje się do ciemnych mieszkań, gdzie nadaremno można szukać światła słonecznego, ponieważ mogą one uszkodzić jej liście. Zamiokulkas dobrze znosi zmiany temperatury czy przeciągi - w końcu to roślina pustelnicza! Oczywiście nie należy jej podlewać częściej niż raz w tygodniu, a nawet co dwa. Bardzo często słyszy się, że Zamiokulkas najlepiej rośnie wtedy, kiedy ma bardzo mało uwagi od człowieka, więc jest to idealna opcja dla osób mocno zapracowanych. 

Sukulenty

Nie od dziś wiadomo, że sukulenty, czyli kaktusy to rośliny doniczkowe, które należą do tych niezniszczalnych. Można ich nie podlewać przez kilka miesięcy, a one dalej będą pięknie rosły i zdobiły wnętrza domu czy mieszkania. Mają one mnóstwo kształtów oraz kolorów, więc każdy z całą pewnością znajdzie idealne sukulenty dla siebie! 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie są łatwe w uprawie rośliny doniczkowe! Kup kilka z nich i ciesz się przytulniejszymi wnętrzami swojej domowej przestrzeni. Pamiętaj, aby zakupić również piękne doniczki, które staną się dodatkowym elementem dekoracyjnym sypialni, salonu czy kuchni. Nie czekaj i już dziś odmień wnętrze swojego domu!