Rośliny doniczkowe do biura - jakie gatunki są najlepsze?

Aranżując własną przestrzeń biurową, warto zadbać o to, aby była ona przytulna i komfortowa oraz zapewniała możliwość spokojnej pracy. Dlatego też rośliny doniczkowe do biura stanowią naprawdę doskonałe rozwiązanie. Jakie jednak gatunki roślin doniczkowych do biura będą najlepsze? Tego dowiesz się w tym artykule!

Rośliny doniczkowe do biura - jakie gatunki są najlepszeRośliny do biura - dlaczego warto?

Poza swoimi walorami estetycznymi, kwiaty doniczkowe w biurze posiadają także szereg innych zalet. Przede wszystkim podnoszą jakość powietrza oraz pozytywnie wpływają na samopoczucie. Natomiast ich zielony kolor wycisza organizm, dzięki czemu czujemy się zrelaksowani oraz odprężeni. Poza tym kwiaty kojarzą się ze wzrostem, życiem i rozwojem, dlatego też obecność roślin w pomieszczeniu może przyczynić się do znacznie większej efektywności pracy. Co też ciekawe, pracownicy przebywający w biurze, w którym znajduje się co najmniej 6 gatunków kwiatów, wykazują również niższy poziom stresu oraz rzadziej wykorzystują zwolnienie chorobowe. 

Duże kwiaty doniczkowe do biura

Przestrzenie biurowe potrafią być naprawdę duże oraz wysokie, dlatego też często decydujemy się na większe kwiaty doniczkowe, które będą się przepięknie eksponować oraz zwracać swoją uwagę. Świetnie sprawdzi się tutaj modna ostatnio Monstera deliciosa, która nie wymaga szczególnej opieki, a prezentuje się naprawdę doskonale. Poza tym nie przepada za nadmiarem wody, więc jej podlewanie powinno odbywać się dopiero w momencie, gdy ziemia będzie praktycznie sucha. Poza tym posiada piękne, duże liście oraz stopniowo pnie się w górę, gwarantując ciekawy efekt. Dobrym rozwiązaniem będzie także Hoya australis ‘Lisa”, gdyż ma wolne tempo wzrostu i nie zajmie szybko dostępnej jej przestrzeni. Ponadto urzeka swoją kolorystyką oraz plamistym wzorem, a na dodatek również jest łatwa w uprawie. Świetnie prezentuje się także Skrzydłokwiat, który jest naturalnym oczyszczaczem powietrza i toleruje słabe oświetlenie - doskonale sprawdzi się więc w ciemniejszych pomieszczeniach biurowych. 

Jakie rośliny do biura na biurko?

Mając przy sobie roślinkę, praca od razu staje się przyjemniejsza, dlatego też warto na swoim biurku postawić choć jedną. Godne uwagi będą między innymi Fikusy, które są dosyć kompaktowe, a przy tym posiadają możliwość podcinania. Co więcej, ich uprawa jest niezwykle prosta, dzięki czemu stanowią dobre rozwiązanie dla pracowników mających tendencję do zapominania o podlewaniu. Warto tutaj postawić również na Sansewierię, która jest niezwykle tolerancyjnym kwiatem. Jednak najbardziej ceni sobie jasne stanowiska z umiarkowaną temperaturą, dlatego też będzie idealnym wyborem dla słonecznych pomieszczeń. Poza tym dobrze znosi zaniedbania i nie wymaga częstego podlewania. Jednakże zdecydowanie warto ją uprawiać, gdyż gwarantuje piękne, smugowate liście, nadające charakteru przestrzeni, w której się znajdują.

Najlepsze rośliny do biura to przede wszystkim takie, które nie wymagają szczególnej troski, a będą prezentować się naprawdę elegancko. Poza tym obecność kwiatów wpływa również na produktywność pracowników oraz poprawę ich samopoczucia. Na szczęście istnieje wiele gatunków roślin, które śmiało można postawić we własnym biurze.