Jakie rośliny doniczkowe pomogą Ci zrelaksować się po ciężkim dniu?

Sposobów na relaks jest naprawdę wiele. Można puścić swoją ulubioną muzykę, poczytać książkę czy włączyć ulubiony serial, ale nie każdy wie o tym, że obecność roślin w pomieszczeniu, w którym się przebywa, również może zapewnić rozluźnienie po ciężkim dniu. Jakie kwiaty doniczkowe wybrać do swojego domu czy mieszkania? Jak o nie dbać? Poznaj kwiaty na odprężenie!

Czy kwiaty doniczkowe mogą pomóc się zrelaksować? 

rośliny doniczkowe na relaksTak, kwiaty doniczkowe mogą pomóc w relaksacji i poprawie nastroju na naprawdę wiele sposobów. Różne badania wykazały, że obcowanie z naturą, w tym z roślinami, może pomóc zmniejszyć stres, obniżyć ciśnienie krwi i poprawić samopoczucie. Rośliny doniczkowe nie tylko dodają uroku do pomieszczenia, ale także mogą poprawić jakość powietrza wewnątrz. Niektóre gatunki roślin doniczkowych, takie jak dracena, kaktusy i palmy, mogą pomóc w usuwaniu z powietrza zanieczyszczeń, takich jak formaldehyd i benzen. Ponadto praca z roślinami doniczkowymi, taka jak podlewanie, przycinanie i pielęgnacja, może być świetnym sposobem na relaks! Może to pomóc w złagodzeniu napięcia i zwiększeniu poczucia spokoju i harmonii. Warto hodować różne rośliny u siebie w domu czy mieszkaniu, ponieważ mają naprawdę wiele zalet, a tylko niewiele z nich jest bardzo wymagających. 

Poznaj kwiaty doniczkowe z Poczty Kwiatowej, które pomogą Ci osiągnąć relaks!

Oczywiście istnieje wiele różnych gatunków kwiatów doniczkowych, a my poniżej bardziej szczegółowo opiszemy te kwiaty, które są warte waszej uwagi! 

Zamiokulkas - jest to zielona roślina doniczkowa, która charakteryzuje się długimi pędami pokrytych dużą ilością mięsistych i lśniących liści. Ten gatunek roślin doniczkowych jest bardzo odporny na wszelkie niesprzyjające warunki, np. niedostatek wody. Jeśli nie masz ręki do roślin, ale jednak chcesz, aby przestrzeń, w której przebywasz, nabrała zielonych kolorów, to Zamiokulkas będzie doskonałym wyborem! Lubi on półcieniste miejsca, a temperatura w pokoju powinna wynosić między 22 a 25 stopni Celsjusza. Na przeciągi zareaguje zrzuceniem liści, więc należy ich unikać. Dodatkowo Zamiokulkas, podobnie jak inne sukulenty, doskonale gromadzą wodę, dlatego nie trzeba go podlewać zbyt często, ponieważ takie działanie może sprawić, że liście zaczną żółknąć, a cała roślina zacznie gnić. 

Skrzydłokwiat - naszą drugą propozycją jest Skrzydłokwiat, czyli roślina o gęstych ciemnozielonych kępach lśniących liści. Kiedy roślina zaczyna kwitnąć, to wypuszcza piękne białe kwiaty, które mają wyjątkowy i bardzo delikatny zapach. Kwiaty te przypominają skrzydła, stąd taka nazwa na całą roślinę. Jeśli utrzymasz odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniu, gdzie Skrzydłokwiat będzie się znajdować, to kwitnących kwiatów możesz się spodziewać nawet przez cały rok! Roślina ta wymaga częstego zraszania i jasnego, ale niebezpośrednio nasłonecznionego miejsca. Skrzydłokwiat jest dobrym wyborem ze względu również na to, że świetnie oczyszcza powietrze, np. z pleśni czy toksycznych substancji. 

Roślin doniczkowych na relaks jest naprawdę wiele, ale my szczególnie polecamy te, które nie wymagają od człowieka zbyt wiele uwagi. Możesz oczywiście wybrać bardziej wymagające okazy, ponieważ dbanie o rośliny również jest formą relaksu i odprężenia! Nie czekaj i już dziś zamów swoje rośliny do domu na relaks!