Rośliny doniczkowe jako dobra alternatywa na prezent

Kwiaty w doniczkach z pewnością spodobają się wszystkim osobom, które chcą nacieszyć się widokiem bujnej zieleni nie tylko od święta. W przeciwieństwie do ciętych bukietów, wybrane gatunki kwiatów mogą stanowić stały i niezwykle oryginalny element wyposażenia nowoczesnych wnętrz. Dlaczego rośliny doniczkowe są dobrą alternatywą na prezent i które z nich warto wybrać?  

Rośliny doniczkowe jako prezent

Rośliny w doniczkachChoć przepięknie skomponowane, tradycyjne bukiety z kwiatów ciętych świetnie sprawdzają się podczas praktycznie każdej okazji, czasem warto skusić się na wybór mniej typowych propozycji, którymi są rośliny doniczkowe. Kolorowe kwiaty w doniczkach bez wątpienia będą bowiem w stanie doskonale się prezentować nie tylko w trakcie urodzin, imienin lub jubileuszy, lecz także wiele dni, a nawet lat później. Spośród szerokiej oferty różnorodnych gatunków roślin doniczkowych uwagę zwracają te wyróżniające się ciekawymi zestawieniami barw oraz intensywnymi zapachem. Należą do nich między innymi hiacynty, eleganckie tulipany i krokusy, stanowiące podstawę Kompozycji Ogród Prowansalski lub wyjątkowe różyczki i begonie umieszczone w Radosnym Koszyku.

Moda na monstery

Poza typowymi roślinami doniczkowymi wręczanymi jako prezent coraz częściej wielu klientów decyduje się na wybór modnych i zyskujących popularność zielonych roślin doniczkowych. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych, nietypowych gatunków od kilku sezonów jest monstera, która wyróżnia się efektownymi liśćmi o charakterystycznym, sercowatym kształcie. Te niezwykle dekoracyjne rośliny idealnie nadają się do tego, by za ich pomocą ozdobić wybrany zakątek domu, zwłaszcza pomieszczenia o dużych powierzchniach oraz przydomowe tarasy. Monstery są stosunkowo proste w uprawie i nie posiadają specjalnych wymagań, dlatego też można je bez problemów hodować w praktycznie każdym miejscu, ciesząc oko ich egzotycznym wyglądem przez okrągły rok.

Piękno kwiatów w doniczkach

Oprócz modnych monster w ofercie kwiaciarni można również znaleźć i zamówić dla wybranej osoby inne, równie oryginalne kwiaty doniczkowe. Są nimi na przykład odznaczające się rozłożystymi, ostro zakończonymi liśćmi draceny, odporne na niesprzyjające warunki i posiadające wyjątkowe właściwości. Rośliny te potrafią bowiem doskonale oczyszczać powietrze, poprawiając tym samym samopoczucie i stan zdrowia wszystkich domowników. Poza tym, warto rozważyć również zakup ciepłolubnej kordyliny mambo lub yucci, przepięknie prezentujących się na okiennych parapetach lub niewielkich stolikach.

Wybrane propozycje roślin doniczkowych stanowią doskonałą alternatywę dla bukietów z ciętych kwiatów. W tym sezonie najlepiej zdecydować się na wybór modnej oraz bardzo ozdobnej monstery, która nada niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Solenizantom lub jubilatom warto podarować także yuccę i dracenę, ozdobione za pomocą ekologicznej juty oraz kolorowych wstążek.