Najpopularniejsze bukiety na czerwiec - trendy i inspiracje

Rozpoczęło się astronomiczne lato, więc już teraz możemy się cieszyć wysokimi temperaturami i piękną przyrodą, która odżywa po chłodniejszym okresie w roku. Oczywiście latem dużo jest kwitnących drzew, krzewów oraz kwiatów. Niektóre gatunki tych ostatnich można znaleźć w kwiaciarniach tylko w określonych miesiącach, dlatego warto sprawdzać trendy kwiatowe na czerwiec, aby nie przegapić najlepszego okresu na jakiś rodzaj roślin. Koniecznie czytaj dalej, a dowiesz się, jakie są najpopularniejsze bukiety na czerwiec! 

Najpopularniejsze bukiety na czerwiec -Poznaj inspiracje kwiatowe na czerwiec 

W czerwcowych kwiaciarniach królują przede wszystkim lilie, goździki oraz gerbery. Te pierwsze wyróżniają się dużymi kwiatami, które mogą mieć różne kolory, lecz najpopularniejsze są białe pąki. Mają one specyficzny i przepiękny zapach, który będzie czuć w każdym zakątku domu, jeśli to właśnie na nie się zdecydujesz. Bardzo popularne są również goździki, które również występują w różnych barwach. Te małe kwiatki można nawet spotkać w wariantach wielobarwnych, czym dodatkowo zachwycają każdego, kto właśnie postawi na goździki. Gerbery natomiast są już większymi kwiatami, które mają soczyste kolory idealnie sprawdzające się latem - żółcie, pomarańcze i czerwienie. Bukiet z tych trzech gatunków kwiatów jest idealnym wyborem do Twojego salonu! 

Modne bukiety na czerwiec

Oto trzy nasze propozycje kwiatowe, które będą wspaniale wyglądać w Twoim domu czy mieszkaniu: 

  • Kwiaty Dzień Dobry - bukiet ten wykonany jest z kilku gatunków kwiatów, a pierwsze skrzypce grają piękne złote lilie azjatyckie. W tej kompozycji znajdziesz również irysy, santini oraz zieleń dekoracyjną. Całość komponuje się wspaniale i uwierz nam, że właśnie tego bukietu potrzebujesz w swoim salonie!    
  • Kraina Czarów - ten bukiet jest bardzo kobiecy i romantyczny, a składa się z białych i różowych goździków, różowej alstromerii, różowych i kremowych róż, liści eukaliptusa, tanacetum oraz hipericum. Całość udekorowana jest w ozdobny papier i przewiązane wstążką. Koniecznie musisz mieć ten bukiet w swoim domu! 
  • Bukiet Radosny - ten bukiet jest idealny dla miłośników gerberów, ponieważ to właśnie z nich się składa! Dodatkiem jest limonium, zieleń dekoracyjna oraz kryza. 

Jakie inne kwiaty mogą królować w Twoim domu w czerwcu?

Czerwiec to czas, kiedy wiele pięknych kwiatów jest w pełnym rozkwicie i można się nimi cieszyć w swoim domu czy mieszkaniu. Bardzo popularne w czerwcu, oprócz herbertów, lili i goździków, są peonie, róże, stokrotki, hortensje, słoneczniki czy frezje. Wybierając bukiet właśnie z tymi kwiatami, możesz wprowadzić do pomieszczenia świeżość i naturę. Dzięki tym kwiatom możesz stworzyć oryginalny bukiet z sezonowych kwiatów, który na pewno będzie cudowną ozdobą w Twoim salonie czy sypialni. 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie są najpopularniejsze kwiaty na czerwiec, których nie może zabraknąć w Twoim domu! Bukiet w czerwcu może składać się z wielu gatunków roślin, ponieważ jest to miesiąc, kiedy dużo kwiatów kwitnie i jest na nie sezon. Frezje, goździki, gerbery czy lilie - to, co wybierzesz, zależy tylko od Ciebie! Nie czekaj i już dziś stwórz kwiatowy zakątek w swoim domowym zaciszu!