Jakie rośliny warto mieć w mieszkaniu podczas ciepłych dni?

Kwiaty doniczkowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzięki nim dom przepełniony jest żywymi kolorami oraz subtelnym zapachem, a dodatkowo pełnią rolę dopełnienia i ozdoby każdego pomieszczenia. Na zbliżające się ciepłe, letnie dni warto także udekorować swoje mieszkanie i balkon pięknymi roślinami. Należy tylko pamiętać o tym, aby nie wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jakie rośliny będą idealne na lato?

Dracena

Nie tylko jest prosta w uprawie, ale także dzięki swoim liściom o różnych odcieniach zieleni wspaniale udekoruje każde wnętrze. Wymaga ona stanowiska, w którym będzie dużo światła, ale nie będzie narażona na słońce. Jeśli latem temperatura będzie utrzymywać się w okolicach 20 stopni Celsjusza, Dracenę można ustawić na balkonie lub tarasie, jednak należy pamiętać, aby odpowiednio osłonić ją przed wiatrem oraz przygotować ją do wystawienia poprzez tak zwany “okres przejściowy”. Jeśli tylko się ochłodzi, trzeba roślinę schować do pomieszczenia - w zimnie jej liście mogą opaść i zwiędnąć. Piękna sadzonka do kupienia znajduje się tutaj: Dracena.

skrzydlokwiatSkrzydłokwiat

To roślina, której nazwa rodzajowa brzmi Spathiphyllum. Charakteryzuje się niezwykle błyszczącymi liśćmi o intensywnie zielonym kolorze oraz kwiatami, które przypominają skrzydła. To właśnie nim zawdzięcza swoją potoczną nazwę. Lubi wilgoć i być zraszany. Świetnie nadaje się na lato, bo właśnie na ten czas przypada jego pora kwitnienia. Wtedy też należy co dwa tygodnie odżywiać go płynnym nawozem dodawanym do wody. Systematyczność sprawi, że odwdzięczy nam się przepięknymi kwiatami. Nie wymaga cięcia, tylko usuwania uschniętych listków. Nie wolno stawiać jej w miejscu bezpośrednio narażonym na promienie słoneczne, ponieważ uschnie. Optymalna temperatura to 18-21 stopni Celsjusza w porze letniej.

Wężownica

Czyli inaczej Sanseveria to roślina, która dobrze czuję się latem. Jej płaskie, długie, intensywnie zielone liście, które mają ostre zakończenie są eleganckie, skromne i zachwycają swoją prostotą. Nazywa się ją “żelazną rośliną”, bo nie potrzebuje zbyt wiele uwagi, żeby wyglądać wspaniale i żywo. Posiada właściwości oczyszczające powietrze z toksyn oraz smogu. Niestety, jest trująca dla domowych zwierząt. Lubi jasne, ciepłe i słoneczne stanowiska, latem jej optymalna temperatura wynosi 20 stopni Celsjusza.

Rośliny są świetnym dopełnieniem pomieszczeń. Wyżej wymienione rodzaje świetnie nadają się na ciepłe dni, można je wystawić na balkon, gdzie będą nam uprzyjemniać spędzanie czasu na powietrzu. Niektóre z nich latem, dzięki wyższej temperaturze, zakwitną i ukażą nam się w pełnej okazałości.