Najpiękniejsze flowerboxy z goździkami

Kultowe goździki w nowym, świeżym wydaniu? Mowa tutaj o fantastycznych flowerboxach, które “odczarowują” kwiaty niegdyś będące symbolem PRLu. Świetnie sprawdzą się w roli prezentu na niemal każdą okazję - obejrzyj i wybierz swoje ulubione!

Goździki - hit czy symbol minionej epoki

Goździki są roślinami głównie kojarzonymi z czasami Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, jednak ich historia jest dużo dłuższa. Znane były już w starożytności, a ich łacińska nazwa pochodzi od słów “kwiat Zeusa”. Na świecie istnieje około trzystu gatunków goździków, większość z nich występuje się na terenie Europy i Azji, nieliczne spotyka się na terenach obu Ameryk. W naszym kraju wciąż uwielbiane są przez miłośników ogrodnictwa, ponieważ stosunkowo łatwa jest ich pielęgnacja, a także zakupić możemy sadzonki, z których wyrosną kwiaty w wielu różnych barwach. Jednak czas ich największego triumfu, jak wcześniej zostało wspomniane przypadał właśnie na okres PRLu, kiedy wręczane były zazwyczaj razem z rajstopami kobietom z okazji przypadającego 8. marca ich święta. W związku z tym w latach dziewięćdziesiątych posiadały raczej niechlubną opinię, lecz ostatnio znowu są doceniane, stając się ważnym elementem wielu pięknych kompozycji czy też wspaniale wyglądających flowerboxów.

Eleganckie podarunki

Goździki są nie tylko pięknymi roślinami, lecz również bardzo uniwersalnymi. Świetnie sprawdzą się w roli prezentu przy okazji wielu mniej lub bardziej formalnych uroczystości. Jeśli chcemy sprawić romantyczny prezent naszej drugiej połowie, w związku z nadchodzącą rocznicą lub po prostu zrobić jej miłą niespodziankę warto jest zwrócić uwagę na Czerwone goździki w białym pudełku. Kwiaty w kolorze miłości fantastycznie kontrastują z delikatnym kolorem niezwykle estetycznego opakowania, gdzie zostały one umieszczona. Paniom patrzącym na świat przez “różowe okulary” na pewno spodoba się uroczy wariant, jakim są Różowe goździki w czerwonym pudełku. Na poważniejsze okazje, kiedy nie wypada wręczać nam kolorowych roślin możemy wybrać Białe goździki w pudełku czarnym. Nasze flowerboxy stanowić będą cudowną ozdobę, pełną szyku i elegancji. Co ważne kwiaty nie wymagają podlewania, co oznacza, że nadadzą się nawet dla osób niemających przysłowiowej ręki do opieki nad roślinami.

Urocze podarunki dla najmłodszych

Goździki, ze względu na fakt, że są bardzo delikatne mogą okazać się cudownym prezentem, którym obdarujemy najmłodszych, szczególnie jeśli postanowimy podarować je w towarzystwie ślicznej zabawki. Zwróćmy uwagę chociażby na Zestaw Delimaro z niebieskim słoniem, gdzie poza uroczymi roślinami w pastelowych barwach znajdziemy, ukochane przez najmłodszych maskotki. Jeśli jednak ktoś z grona naszych bliskich niedawno został rodzicem warto jest mu w odpowiedni sposób pogratulować. Możemy zrobić to wręczając im subtelny flowerbox, jakim są Białe goździki w białym pudełku, kojarzące się z dziecięcą delikatnością i niewinnością.

Goździki to niewątpliwie piękne kwiaty, które pokocha każdy. Szczególnie w nietuzinkowych flowerboxach zachwycają one swoją delikatnością, dlatego świetnie sprawdzą się w roli prezentu dla naszych bliskich.