Najpiękniejsze majowe kwiaty

Maj uważany jest za jeden z najpiękniejszych miesięcy w ciągu roku. Panująca wtedy aura sprzyja zacieśnianiu więzi międzyludzkich, dlatego jest to fantastyczna pora, aby wręczyć bliskim kolorowy bukiet z sezonowych kwiatów.

Jakie kwiaty kwitną w maju?

Maj, bez wątpienia, wielu z nas kojarzy się z pierwszymi kwiatami bzu. Jednak jest to miesiąc, kiedy w parkach i na grządkach pojawia się wiele innych gatunków roślin. Możemy zauważyć wtedy pierwsze liliowce, które swoim pięknym wyglądem będą nas cieszyć aż do września. Na trawnikach widoczne się także cudowne drobniutkie niezapominajki i fiołki. Nie każdy z nas niestety ma ogródek lub działkę. Jednak nic straconego, kolorowa Kompozycja “Koszyk delikatny” składa się z roślin, które bez wątpienia, wniosą do naszych mieszkań wiele pozytywnych emocji. Jest to fantastyczny sposób, aby poprawić, samym sobie humor, lecz również obdarować naszych najbliższych.  Pod koniec miesiąca pojawiać mogą się również pierwsze, jeszcze nieśmiale rosnące alstromerie. Osoby niemogące się ich doczekać szczególną uwagę powinny zwrócić na Bukiet Polny, w którym grają one przysłowiowe “pierwsze skrzypce”. Kwiat ten fantastycznie prezentuje się w towarzystwie majowych goździków i delikatnego santini.

Majowe kompozycje z goździków

W maju, na grządkach i w ogródkach pojawiają się również piękne goździki, dlatego fantastycznym pomysłem będzie wręczenie kompozycji składającej się właśnie z nich jak  Bukiet Sycylijski. Poza tymi kwiatami, odnajdziemy w nim chociażby subtelne róże, a także eleganckie gerbery. Zastosowane słoneczne barwy w połączeniu z żywą zielenią na myśl nasuwają gorącą wyspę. Wspaniale sprawdzi się w roli prezentu dla rodziców czy przyjaciół. Inną propozycją z goździkami jest Bukiet Pachnący. Utrzymany w czerwonej kolorystyce z dodatkami bieli możemy podarować  ukochanemu lub ukochanej, w końcu czerwień jest jednym z symboli miłości pomiędzy partnerami.

bukiet bajkowyPachnący bzem maj

Uroczy, aromatyczny bez jest jednym z symboli maja. Ta kochana przez wielu roślina to alegoria młodzieńczej miłości - niewinnej, jednak jednocześnie pełnej szaleństwa. Bukiet Bajkowy łączy niemal wszystkie najpiękniejsze rośliny. Znajdziemy w nim zarówno wspomniany tutaj bez, w towarzystwie eleganckich róż, margaretek czy gerberów. Całość utrzymana jest w odcieniach różu połączonego z bielą oraz fioletem. Ta zdumiewająca kompozycja, znakomicie sprawdzi się w roli prezentu dla każdej kobiety, która przez chwilę pragnie poczuć się jak prawdziwa księżniczka.

Maj uważany jest za miesiąc optymistów. Coraz dłuższe dni pozwalają nam w pełni cieszyć się piękną pogodą oraz fantastycznymi roślinami, które zaczynają wtedy kwitnąć.