Najpopularniejsze sierpniowe kwiaty

Sierpień jest jednym z ostatnich ciepłych miesięcy w ciągu roku, dlatego warto jest czerpać z niego garściami! Cudowne kwiaty, które kwitną w tym okresie, bez wątpienia, zadbają o fantastyczny klimat podczas wakacyjnych szaleństw.

Kolorowe, sierpniowe goździki

Goździk to roślina, która wielu z nas, szczególnie tym, pamiętającym jeszcze czasy PRLu, kojarzy się z dniem kobiet - ten kwiat, w czerwonym kolorze, razem z rajstopami, stał się poniekąd pewnym symbolem dawnych czasów, dlatego niekiedy rezygnuje się z jego hodowli czy zakupu. Jednak powoli wraca on do łask, a właśnie w sierpniu, przypada okres, kiedy możemy patrzeć jak kwitnie i cieszyć się jego widokiem w naszym ogródku. Co ważne, goździki nie mają dużych wymagań glebowych. Przede wszystkim potrzebują dużo światła, dlatego należy sadzić je w miejscach nasłonecznionych - wtedy będą najpiękniejsze. Jeśli chcemy podarować je w roli prezentu, warto jest zwrócić uwagę na letni Bukiet Sycylijski, który zachwyca jasnymi, letnimi barwami. Goździki tu wspaniale komponują się z różami czy gerberami, które również kwitną w sierpniu. Osoby, które chcą postawić na rośliny w zaskakującym wydaniu powinny zwrócić uwagę na Różowe goździki w pudełku czarnym, które w pewien sposób “odczarowuje” tą odmianę roślin, pokazując ją z całkiem innej, niecodziennej strony.

Subtelne lilie w sam raz na każdą uroczystość

Sierpień jest również momentem w roku, kiedy kwitną rośliny, uważane za swojaki symbol niewinności, a mianowicie lilie. Mało kto wie, że istnieje aż kilka tysięcy ich gatunków. Jedną z najbardziej znanych grup są lilie orientalne, które swoje korzenie mają w Japonii. Ich kwiaty charakteryzują się dużymi rozmiarami, dlatego właśnie tak chętnie sadzi się je w ogrodach. Niestety jednak są one bardzo delikatne, ponieważ nie mogą znajdować się w miejscu, gdzie pada wiele promieni słonecznych, a jednocześnie są wrażliwe na niskie temperatury. Uwielbiają je nie tylko działkowcy, lecz również miłośnicy kwiatów ciętych. Wykorzystuje się je w wielu kompozycjach i wspaniale sprawdzają się niemal przy każdej okazji, jak chociażby ślub. Tutaj wspomnimy o bukiecie Kwiaty dla nowożeńców, na który składają się fantastyczne, białe lilie z subtelnym przybraniem.

frezjeBarwne frezje

Frezje to rośliny, które podobnie jak goździki, powoli wracają do naszych łask. Dzięki temu, że występują w wielu fantastycznych barwach, świetnie sprawdzają się w kompozycjach, które możemy podarować naszym bliskim. Oszałamiające wrażenie robi Bukiet kolorowych frezji,  który wywoła uśmiech na każdej twarzy. Różne barwy znakomicie wyglądają razem, tworząc uroczy efekt. Same jednak frezje są też fantastycznym rozwiązaniem dla miłośników kwiatów doniczkowych, znacznie rzadziej sadzi się je w ogrodach. Do Polski przywędrowały one aż z Afryki, zazwyczaj w celu uzyskania bardziej spektakularnego  efektu są one łączone z innymi gatunkami kwiatów.

Kwiaty sezonowe są wspaniałym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby. Piękne bukiety pomagają nam zatrzymać na dłużej ulotne chwile, do których możemy wracać myślami.