Kwiaty niewymagające częstego podlewania

Podobają Ci się piękne wnętrza ozdobione wieloma roślinami, ale nie masz zbyt wiele czasu na ich pielęgnację? Nie martw się! Na szczęście natura stworzyła również pnącza dla osób zapracowanych! Oto nasze propozycje kwiatów niewymagających częstego podlewania! 

Zamiokulkas - roślina antysmogowa

Zamiokulkas znana jest jako roślina antysmogowa oraz małych wymagań pielęgnacyjnych. Roślina rośnie dość powoli, więc jeśli marzy Ci się duży kwiat, to polecamy zakupić już dojrzałą szczepkę, która może mieć nawet 100 centymetrów! Jest to świetna opcja dla osób, które lubią naturalną zieleń w pomieszczeniu, ale jednak uważają, że nie mają ręki do roślin. Zamiokulkas przetrwa naprawdę złe warunki, brak odpowiedniej ilości wody i światła. Ten gatunek gromadzi wodę w grubych liściach i to właśnie dzięki temu może przetrwać długie tygodnie bez ani jednej kropli wody. Należy ją podlewać raz na dwa tygodnie. Jeśli chodzi o światło, to warto ustawić doniczkę w jasnym miejscu, lecz nie bezpośrednio na słońcu. 

Sanseveria

Jeśli marzą Ci się zielone wysokie pnącza, to Sanseveria będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Jej wygląd jest wyjątkowy, ponieważ składa się z wysokich liści, które mają kilka odcieni zieleni - od jasnego po bardzo ciemny. Wysokość, jaką może osiągnąć to do 150 centymetrów, więc nie należy do maluszków. Jest to kolejna roślina, która gromadzi wodę na zapas w swoich liściach i kłączach. To umożliwia jej przetrwanie w naprawdę niesprzyjających warunkach. Możesz ją podlewać dwa razy w tygodniu latem, a w okresie zimowym raz na 3-4 tygodnie. Ten rodzaj sukulenta możesz ustawić w jasnym miejscu, ale w bardziej zacienionym również da sobie radę. 

Storczyk

Storczyki są bardzo imponującymi kwiatami, które zachwycają całą swoją okazałością. Zaczynając od kwiatów w każdym możliwym kolorze, poprzez długie łodygi i okazały system korzeniowy. Lubią stać w jasnych miejscach, ale nie bezpośrednio nasłonecznionych, ponieważ promienie słoneczne mogą im zaszkodzić. Jeśli chodzi o podlewanie, to u storczyków wygląda to zupełnie inaczej niż u innych kwiatów, ponieważ najpierw musisz poczekać, aż ziemia całkowicie wyschnie. Wtedy należy umieścić doniczkę w naczyniu z wodą i poczekać około 30 minut, aż korzenie pobiorą odpowiednią ilość wody. Można roślinę też podlać w tradycyjny sposób. Ten zabieg pielęgnacyjny należy wykonywać w zależności od potrzeb danego gatunku, ale jest to zazwyczaj raz w tygodniu. 

Kordylina Mambo

Ten imponujący swoją kolorystyką kwiat będzie świetnym dodatkiem do każdego wnętrza. Kordylina Mambo charakteryzuje się bordowymi liśćmi z różową obwódką. Lubi jasne miejsca, a podlewanie może następować raz w tygodniu. Należy zwrócić uwagę na pierwsze kilka centymetrów ziemi w doniczce i kiedy jest tam sucho, to dla nas znak, że roślina potrzebuje wody. 

Zielone rośliny nie tylko ładnie wyglądają i sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulniejsze. Pamiętaj również, że niektóre z nich oczyszczają powietrze i zapewniają odpowiednią wilgotność w pokoju. Warto mieć ich, chociaż kilka w całym mieszkaniu! A Ty, którą z tych niewymagających roślin wybierzesz?