Jakie kwiaty wybrać na przyjęcie weselne w lipcu?

Pod kątem pogody i beztroskiego czasu, lipiec to świetny miesiąc na ślub. Możemy wówczas zrezygnować z sali, planując wesele w plenerze lub ozdobić salę sezonowymi kwiatami. Jednak z czego najlepiej skomponować bukiet weselny oraz jakie kwiaty na weselę wybrać? Oto kilka przydatnych porad!

kwiaty wybrać na przyjęcie weselne w lipcuJakie kwiaty na wesele latem? Oto najlepsze propozycje!

Piękny bukiet weselny to nieodłączny element ślubu i wesela. Towarzyszy Parze Młodej w czasie zaślubin, jest wręczany jako prezent czy stanowi element dekoracyjny. Tak naprawdę kwiaty na wesele można wykorzystać na wiele sposobów, sprawiając, że dzień ten będzie wyjątkowy. Jednak czy zastanawialiśmy się, jakie kwiaty na przyjęcie weselne w lipcu będą najlepsze? Możemy wybierać między różnymi kwiatami, z których składa się m.in. bukiet Kraina Czarów, gdyż to właśnie w sezonie letnim kwitnie ich najwięcej. Do świetnych propozycji zaliczyć można: 

  • lawendę, 
  • słonecznik, 
  • gardenie, 
  • frezje, 
  • nasturcje. 

Bukiet weselny, czyli jakie kwiaty wytrzymują wysokie temperatury w lipcu

Nie ma co ukrywać, lipiec to idealny miesiąc na wyprawienie wesela - w końcu jest piękna pogoda i słońce świecie! Jednak upały nie zawsze sprzyjają kwiatom. Właśnie dlatego na wesele latem najlepiej sprawdzą się te, które dobrze znoszą wysokie temperatury i niską wilgotność powietrza. Do najbardziej wytrzymałych zaliczyć można: 

  • róże, których wysyp następuje w lipcu, przez co można stworzyć piękny Bukiet rumieniec
  • kalie, których dostojne płatki nie opadają tak łatwo pod wpływem upałów, 
  • storczyki, które pochodzą z tropików i są w stanie sprostać nawet najcieplejszym dniom lipca, 
  • liście eukaliptusa i sukulenty, które stanowią oryginalną ozdobę bukietu i świetnie sprawdzają się w podczas upału, 
  • dalie, które przetrwają nawet kilka dni. 

Polne kwiaty na wesele? Czemu nie!

Wesele wiąże się z ogromnymi wydatkami, na które Para Młoda musi być przygotowana. Z pewnością wielu z nas ucieszy informacja, że latem niektóre kwiaty, są o wiele tańsze. Dotyczy to przede wszystkim róż, co wynika z większej dostępności w sezonie, niż poza nim. Natomiast niektóre gatunki pojawiają się wyłącznie w konkretnych miesiącach. Są to najczęściej chabry, maki, słoneczniki, stokrotki czy lawenda. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć cudowny bukiet weselny, który idealne odzwierciedli letni nastrój. Poza tym nie wbrew pozorom świetnie prezentują się na weselu, zwłaszcza w stylizacji romantycznej, rustykalnej czy boho. Poza tym możemy poszukać gotowych bukietów, jak np. Bukiet Polny, który również stanowi idealną propozycję na wesele latem. 

Piękne bukiety kwiatów stanowią nieodłączny element ślubu oraz wesela. Jednak z uwagi na gorącą porę roku, warto wybrać letnie kwiaty na wesele, czyli takie, które przetrwają upalny dzień. W końcu powinny dobrze się prezentować przez cały ślub i wesele!