Eleganckie kwiaty na prezent - jakie wybrać?

Jeśli szukasz idealnego prezentu na szczególną okazję, kwiaty będą doskonałym pomysłem ze względu na ich uniwersalność. Przyjęło się, że wręczamy je jedynie kobietom, ale należy obalić ten mit – mężczyźni, szczególnie Ci wrażliwi – również ucieszą się z takiego podarunku. W tym artykule podpowiadamy, jakie eleganckie kwiaty na prezent wybrać, aby zachwycić obdarowaną osobę.

Eleganckie kwiaty na prezent – jakie wybrać?

Wybór kwiatów na prezent zależy od osobistych preferencji osoby obdarowywanej. Istnieją jednak uniwersalne kompozycje, które z pewnością zachwycą swoim pięknem każdą osobę. Chcąc wręczyć komuś kwiaty na specjalną okazję, możesz postawić na klasykę gatunku, czyli róże lub tulipany. Oba rodzaje sprawdzą się idealnie na wiele okazji, takich jak dzień matki, dzień babci, a nawet walentynki. W naszej ofercie znajduje się wiele kompozycji róż, jeśli jednak chcesz wręczyć tę najbardziej niebanalną, wybierz Bukiet rumieniec. Inną opcją upominkową są rośliny doniczkowe – będzie to idealna propozycja dla miłośników pielęgnacji flory. Możesz także postawić na odrobinę egzotyki i niebanalności, wybierając Las w słoiku DIY - Bonsai. Jeśli jednak wolisz coś bardziej okazałego, podaruj Skrzydłokwiat, który jest bardzo wytrzymałą rośliną. 

eleganckie-kwiatyPomyśl o dodatkach

Chcąc dodatkowo spersonalizować kwiatowy podarunek, możesz stworzyć unikalny zestaw prezentowy, dołączając do niego przeróżne dodatki, takie jak bilecik z życzeniami, czekoladki lub urocze maskotki. Bukiet pastelowy z misiem będzie idealną niespodzianką dla osoby, która uwielbia pastelowe kolory, a także małe pluszaki. Chcąc obdarzyć seniorów wyjątkowym upominkiem, wybierz Bukiet na dzień babci i dziadka z nalewką. W naszej bogatej ofercie znajdziesz również coś dla wielbicieli owoców, Bukiet radosny z malinami sprawi, że kwiaty będą kojarzyły się także ze słodkim smakiem.  

Kwiatowy savoir-vivre, czyli jak wręczyć kwiaty

Podarowując kwiaty, musimy pamiętać o odpowiedniej formie ich wręczenia. Należy to zrobić z należytym szacunkiem wobec jubilata. Po wyjściu z kwiaciarni możemy nieść kwiaty skierowane łodygami do góry. Jednak podczas wręczania bukietu, najlepiej będzie jeśli zielone końcówki kwiatów skierujemy do dołu. Trzeba też pamiętać, aby kwiaty podawać lewą ręką – to pozwoli na swobodne podanie dłoni jubilatowi, aby mu pogratulować i złożyć życzenia. Równie ważną zasadą jest pilnowanie świeżości kompozycji. Nie chcemy przecież obdarować swoich bliskich kwiatami noszącymi żółte plamy lub takimi, których liście już dawno uschły.

Wybierając prezent dla bliskiej osoby, najczęściej kierujemy się jej upodobaniami lub pasjami. Kwiaty ułatwiają nieraz trudne zadanie, jakim jest podarowanie upominku np. koleżance z pracy, która dostała awans. Kwiaty będą idealnym prezentem na taką okazję, ze względu na ich uniwersalność.