Jakie kwiaty wybrać na pierwszą rocznicę ślubu?

Pierwsza rocznica ślubu to zdecydowanie specjalny dzień. Świętujemy wtedy razem spędzony czas i wizję wspólnej przyszłości. Warto zadbać o prezenty na rocznicę, które uczynią tę datę wyjątkową. Taką rzeczą z pewnością będzie efektowny bukiet kwiatów. Przed zakupem dowiedz się, jakie najlepiej sprawdzą się kwiaty na pierwszą rocznicę ślubu!

Jakie kwiaty symbolizują miłość?

Jakie kwiaty wybrać na pierwszą rocznicę ślubu?Wybór kwiatów na rocznicę może początkowo sprawiać trudności. Świetną wskazówką do tego, jakie gatunki wybrać, może być symbolika kwiatów. Nie ma wątpliwości, że w przypadku takiego święta zależy nam na pokazaniu naszej miłości i gorących uczuć. Należy zatem szukać takich kwiatów, które symbolizują właśnie te elementy. Będzie to między innymi:

  • czerwona róża, 
  • tulipan, 
  • goździki,
  • piwonia, 
  • storczyki,
  • fiołki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukietu?

Wybierając bukiet, warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, aby nie popełnić wtopy. Pierwszym aspektem, nad którym trzeba się zastanowić, to ilość kwiatów w bukiecie. Jeśli stawiamy na bukiet kwiatów, które pochodzą z jednego gatunku, tutaj zdecydowanie należy postawić na nieparzystą liczbę. Przyjęło się bowiem, że obdarowanie kogoś parzystą liczbą kwiatów przynosi pecha, a tego z pewnością nie chcielibyśmy zrobić naszej drugiej połówce. 

Mimo tego bukiet stu róż jest najbardziej w porządku - jest to kompozycja, która świadczy o naszej gorącej miłości, a do tego z pewnością zrobi wrażenie na naszej partnerce.

Na pierwszą rocznicę ślubu zdecydowanie warto postawić na efektowny, spory bukiet. Wahając się nad kolorem wiązanki, przypomnijmy sobie, za jakimi odcieniami przepada bliska nam osoba. Wybierając którąś z jej ulubionych barw, będziemy mieli pewność, że całość przypadnie jej do gustu.

Jaki bukiet wybrać?

Strzałem w dziesiątkę zdecydowanie będzie bukiet 100 róż w koszu. Klasyczne, czerwone róże wyrażą wszystko to, czego nie umiemy powiedzieć słowami. Bardziej subtelna, delikatna opcja to bukiet Artemida, który zachwyci delikatną, urokliwą kompozycją. Symbolem radosnych chwil i wspólnego szczęścia będzie wiązanka 50 kolorowych tulipanów, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy naszej partnerki. 

Róże, tulipany, azalie… Możliwości do bukietu na pierwszą rocznicę ślubu jest wiele, warto jednak postawić na takie kwiaty, które będą symbolizować naszą miłość i oddanie, a do tego przypadną do gustu naszej partnerce. W ten szczególny dzień jak rocznica ślubu prezent to bardzo istotny element, który pokazuje, że wciąż zależy nam na drugiej osobie.