Sezonowe kwiaty na wesele - jakie wybrać?

Nieodzownym elementem każdego wesela są cudowne kwiaty! Stanowią one fantastyczną ozdobę i budują jedyny i niepowtarzalny klimat. Tutaj bez wątpienia sprawdzają się wszelkie rośliny sezonowe. Jakie wybrać?

Jaki bukiet na ślub wybraćKwiaty na wesele

Kwiaty podczas ślubu i wesela pełnią bardzo istotną rolę: nie tylko stanowią one tradycyjny prezent, jaki wręczany jest świeżo upieczonym małżonkom. Jedyną w swoim rodzaju kompozycję niesie ze sobą Panna Młoda i na jej wzór malutki bukiecik często wpinany jest w butonierkę Pana Młodego. Nie możemy zapomnieć również o ewentualnych kwiecistych dodatkach dla świadków lub druhen oraz oczywiście niesamowitych dekoracjach: zarówno w miejscu, gdzie odbywa się sama uroczystość zaślubin jak i później weselna zabawa. Sami widzimy: kwiatów podczas tego wyjątkowego dnia nie może zabraknąć! Oczywiście podkreślmy, że dobrze zadbać o spójność. Warto, aby zarówno  przykładowo w ozdobach jak i bukiecie towarzyszącym pannie młodej pojawiały się takie same gatunki jak i motywy, dlatego wybór musi być bardzo przemyślany. Co brać pod uwagę w takim razie? Bardzo ważny jest, bez wątpienia, nasz indywidualny gust, lecz również tematyka wesela, miejsce, w jakim wszystko się odbywa, motyw przewodni, jeśli taki został wybrany czy też ubiór Młodej Pary, a także pora roku - ponieważ tutaj szczególnie warto jest postawić na piękne sezonowe kwiaty.

 Co kwitnie w maju?

Jeśli chcemy, aby dzień naszego ślubu przystroiły wyjątkowe, kwitnące w maju kwiaty warto wziąć pod uwagę kilka “czołowych” gatunków, jakie pojawiają się właśnie w samym środku wiosny! Jednym z pierwszych nasuwających nam się na myśl są hiacynty, występujące w wielu różnych: zarówno bardziej stonowanych, jak i żywszych kolorach, a także wydzielają niesamowitą woń, dzięki czemu na pewno sprawdzą się świetnie. Pod uwagę dobrze wziąć też klasyczne, urocze tulipany, które są szczególnie charakterystyczne dla wskazanego okresu.  Nie możemy nie wspomnieć też krokusów, czy znanych z mitologii, narcyzów. Świetne dopełnienie każdego bukietu będą stanowiły drobniutkie szafirki zachwycające nas swoją niepowtarzalną barwą.

 Najpiękniejsze kwiaty weselne

Jakie sezonowe kompozycje świetnie sprawdzą się na przykład w roku cudownych ozdób na stoły? A może to właśnie z pięknymi, kwietniowymi roślinami przyszła Panna Młoda chciałaby stanąć przed ślubnym kobiercem? Bez wątpienia naszą uwagę powinien przykuć cieszący niesamowitym zapachem bukiet Kolorowe hiacynty, gdzie białej odmianie towarzyszą gałązki o fioletowych płatkach, błękitnych (symbolizują one stałość w uczuciach) oraz żółtych (są one kojarzone ze szczęściem) - bez wątpienia całość sprawdzi się tutaj naprawdę świetnie. Osoby szukające jednak czegoś w bardziej stonowanych barwach powinny zwrócić uwagę na Bukiet biało - różowy, gdzie znajdziemy pięknie przybrane tulipany razem z gipsówką.

Sezonowe kwiaty to świetne rozwiązanie na każde wesele. Prezentują się naprawdę świetne, w związku z czym dają gwarancję zadowolenia! Zdecydowanie upiększą ten najważniejszy dzień w  naszym życiu!