Jak tworzyć mieszane bukiety? Porady ekspertów

Komponowanie bukietów kwiatowych nie jest łatwym zadaniem. Wymaga odpowiedniej wiedzy i zmysłu artystycznego, który pozwoli ułożyć piękne wiązanki. Jeszcze większym wyzwaniem może być stworzenie mieszanych bukietów. Jak je prawidłowo skomponować? Poznaj porady ekspertów!

bukiet mieszanyJak tworzyć mieszane bukiety? 

Bukiety mieszane to ciekawa i oryginalna opcja. Dzięki nim możesz połączyć najróżniejsze gatunki kwiatów. Zestawienie elementów o różnych kolorach, kształcie czy wielkości pozwala uzyskać spektakularny i interesujący efekt. Z drugiej strony, w przypadku bukietów mieszanych należy uważać, aby nie stworzyć nadmiernego chaosu. Z tego względu wcześniej zdecyduj się na konkretną kolorystykę, jaką chcesz podążać. Dzięki temu nawet wtedy, gdy kwiaty będą zupełnie inne, wciąż będą do siebie pasować. Zastanów się również nad tym, jaki styl pragniesz wybrać - jeśli postawisz na kompozycję w stylu minimalistycznym, nie dodawaj takich elementów, które mogłyby ją przytłoczyć. Pamiętaj też o tym, żeby zawsze wybierać świeże kwiaty. W ten sposób bukiet będzie prezentował się o wiele lepiej. 

Jak dobierać kwiaty do bukietu?

Chcąc połączyć różne kwiaty w bukiecie, warto zdecydować się na sprawdzone gatunki, które świetnie wypełnią Twoją kompozycję. Idealnym dodatkiem, który nada się do wielu różnych bukietów, jest gipsówka. Gałązka z drobnymi kwiatami będzie niezwykle subtelna, dzięki czemu nie przytłoczy nadmiernie całości. Jeśli chodzi o kwiaty, które będą odgrywać główną rolę, postaw na piwonie - te charakterystyczne, wyraziste kwiaty skutecznie przykują uwagę. Ponadczasową częścią bukietu będą róże, które możesz zdobyć w różnych odcieniach. One będą szczególnie pasować do romantycznych, kobiecych wiązanek. Na pewno nie pożałujesz też wyboru gerberów, lilii, tulipanów czy frezji. Jeśli chodzi o uzupełnienie bukietu, możesz posłużyć się gałązkami bukszpanu, liśćmi monstery czy delikatną asterą.

Mieszane bukiety kwiatowe - przykłady

Jeśli chcesz obdarować kogoś bukietem mieszanym, ale nie umiesz samodzielnie go skomponować, wtedy z pomocą przyjdzie Ci Poczta Kwiatowa. Dzięki naszym usługom możesz zamówić najpiękniejsze wiązanki, które trafią prosto do rąk bliskiej Ci osoby. Świetnym wyborem będzie bukiet pudrowy, w którego tworzeniu wykorzystano róże, gerbery, goździki, gipsówkę oraz hypericum. Choć każdy gatunek jest inny, to każdy kwiat utrzymano w delikatnej różowo-białej kolorystyce, co daje spójny, niezwykle estetyczny efekt.

Bukiety mieszane są oryginalne i kreatywne, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Wykorzystanie różnych gatunków kwiatów pozwala tworzyć najróżniejsze zestawienia. Możesz samodzielnie ułożyć taką kompozycję, jeśli zapoznasz się z tym, jak prawidłowo dobrać kwiaty do bukietu.