Bukiety mieszane, które zachwycą każdą kobietę

Bukiety mieszane to niewątpliwie jedna z najciekawszych możliwości, wśród kompozycji kwiatowych, ponieważ łączą one różne gatunki, naszych ulubionych, roślin. Świetnie sprawdzą się przy każdej okazji, zachwycając obdarowaną osobę nietuzinkowym wyglądem.

powiew wiosnyCieplejsze dni coraz bliżej

Wiosna zbliża się do nas coraz większymi krokami, dlatego szukając mieszanej kompozycji kwiatowej, warto jest zwrócić uwagę na te, które kojarzą nam się z radością oraz świeżością, związaną z nadejściem cieplejszych dni. Bukiet Powiew wiosny, bez wątpienia, właśnie do takich się zalicza. Utrzymany w pastelowych barwach będzie pięknym prezentem z okazji różnych uroczystości, lecz na pewno świetnie sprawdzi się podarowany bliskiej nam osobie, bez żadnej, większej okazji. Ucieszy on wszystkich, którzy cenią sobie subtelność formy i nie przepadają za krzykliwymi, rzucającymi się w oczy odcieniami. Jednocześnie dzięki, zastosowaniu kilku kolorów sprawia, że nie możemy nazwać go nudnym. Innym rozwiązaniem, także kojarzącym się z cieplejszymi porami roku jest Bukiet Polny. Niezwykle ważną rolę odgrywa w nim żółte solidago, które przystraja całą kompozycję i nadaje wyrazistości delikatnym barwom, jak róż, fiolet czy też biel.

bukiet hollywoodRóżowe akcenty wśród bukietów mieszanych

Róż jest jedną z barw, która kojarzy nam się z pozytywnym podejściem do życia, dlatego bez wątpienia, świetnym rozwiązaniem będą kompozycje mieszane, utrzymane właśnie w tej kolorystyce. Bukiet Różowy zestawia ze sobą takie gatunki, jak róże, santini, alstromerie czy gipsówka, które tworzą wspaniałe połączenie. Będzie idealną propozycją, zarówno dla ukochanej osoby, jak i dla rodzica, czy przyjaciela, dzięki emocjom, które symbolizują rośliny właśnie o takim zabarwieniu. Jeśli jednak pastelowe barwy wspomnianej nie odpowiadają, musimy zwrócić uwagę na Bukiet Hollywood, w którym zawarte kwiaty mają znacznie żywsze odcienie różu. Jednocześnie, białe akcenty, nadają mu niewątpliwego uroku, dzięki czemu możemy go wręczyć przy okazji imprez w gronie najbliższych, lecz także w trakcie bardziej poważnych świąt. Kompozycja ucieszy także wszystkich fanów kina, którzy rozpoznają ją z filmu Garrego Marshalla, który jest autorem wielu filmowych hitów jak “Pamiętnik Księżniczki” czy “Pretty Women”.

Kwiaty budzące pozytywne emocje

Mieszane kompozycje kwiatowe, nie tylko mogą być ozdobą mieszkania, pasującą do naszego wnętrza. Ich widok powinien sprawiać nam radość i wzbudzać same pozytywne emocje. Właśnie, z tego powodu, Bukiet Radosny, łączy kwiaty, w wielu żywych barwach. Będzie świetnym prezentem, przy okazji celebrowania urodzin, imienin czy nawet pierwszego dnia wiosny. Urokliwe gerbery w towarzystwie limonium na myśl mogą nasuwać łąkę, pełną kolorowych roślin.

Bukiety mieszane są świetnym rozwiązaniem dla każdego, wystarczy znaleźć kompozycję, spełniającą nasze oczekiwania względem barwy, wielkości, czy zastosowanych roślin. Często łączą one najpiękniejsze kwiaty, które wspólnie tworzą niesamowity efekt.