Najpopularniejsze bukiety komunijne

Pierwsza komunia święta kojarzy się przede wszystkim z bielą, więc wszelkie kompozycje kwiatowe na tej uroczystości są utrzymywane w jasnych, delikatnych barwach. Czy to oznacza, że muszą być nudne? W żadnym wypadku! Przedstawiamy pomysły na najpopularniejsze bukiety komunijne - te, które najlepiej się sprawdzają, a przy tym są piękne i wyjątkowe.

Jakie kwiaty na komunię?

Uroczystość komunijna jest zawsze utrzymana w białych barwach, dlatego że ma kojarzyć się z czystością i niewinnością. To przekłada się niejako na rodzaj kwiatów, jaki najczęściej wybieramy na tę ceremonię. Najpopularniejsze bukiety komunijne i dekoracje na przyjęciu dla rodziny są więc złożone z kwiatów białych oraz pastelowych. Najczęściej wybiera się rośliny o delikatnych, dziewczęcych kwiatach: margaretki, stokrotki, konwalie, miniaturowe róże. Same kompozycje komunijne również mają niewielkie rozmiary i nie są zbyt krzykliwe - w cenie jest skromność i subtelność.

Najpopularniejsze bukiety komunijne

margaretki na komunięBukiety dla dziewczynek idących do pierwszej komunii nie muszą być wytworne - warto zachować w nich elegancję, ale zostawić też trochę miejsca na dziecięcą świeżość i lekkość. Kompozycje kwiatowe można przyozdobić bibułą lub wstążkami, by dodać mi nieco charakteru, ale równie dobrze można postawić na zupełną prostotę. Warto też znaleźć dziewczynce odpowiedni wianuszek, który będzie pasował do alby lub sukienki. Jeśli chodzi o komunijne ozdoby dla chłopców, to rodzice mają do wyboru cały wachlarz much, krawatów i poszetek. Do butonierki można natomiast włożyć delikatną ozdobę w postaci kwiatka. W obu przypadkach chcąc urozmaicić małą kompozycję najlepiej dodać delikatną gipsówkę, która nie zdominuje pozostałych kwiatów.

Bukiecik komunijny - na co uważać?

Przy wybieraniu bukietu na pierwszą komunię trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze na to, by nie był on zbyt ciężki dla dziewczynki. Uroczystość trochę trwa i kwiaty nie powinny jej przeszkadzać. Z kwestią wygody jest związany również fakt, że w bukieciku nie może być żadnych kolców czy elementów, które będą rozpraszać dziecko podczas mszy. Ważne jest też wybranie roślin, które nie mają intensywnego zapachu ani alergenów, bo może się okazać, że dziecko znacznie łzawić lub kichać podczas ceremonii.

Komunijne dekoracje na stole

Pierwsza komuniaOprócz bukieciku dla dziecka warto postarać się o piękne kompozycje kwiatowe w domu lub w miejscu, gdzie odbywa się przyjęcie dla rodziny. Ciekawym pomysłem jest stworzenie wielu małych stroików lub innych kwiatowych dekoracji zamiast dwóch czy trzech dużych. Ogromne, rozłożyste bukiety komunijne na stole będą na pewno efektowne, ale mogą utrudniać rozmowę z osobą siedzącą naprzeciwko.

Pierwsza komunia jest okazją do wykorzystania w dekoracjach i bukietach delikatnych kwiatów. Nie warto wprowadzać na uroczystość i przyjęcie bardzo intensywnych kolorów, lepiej podkreślić delikatność, która kojarzy się z tą niezwykłą ceremonią.