5 najpiękniejszych wieńców na Święta Bożego Narodzenia

Święta to magiczny czas, który warto zacząć celebrować już na kilka tygodni przed ich nadejściem. Choć zgodnie z tradycją, choinkę powinno ubrać się w Wigilię rano, to udekorowanie domu już na kilka tygodni przed jej nadejściem pozwoli nam poczuć klimat Bożego Narodzenia dużo wcześniej. Oprócz ozdabiania wnętrza, można też zadbać o świąteczne elementy na zewnątrz - dobrym pomysłem na Boże Narodzenie są wieńce zawieszone na drzwiach. Jakie wieńce świąteczne są najpiękniejsze i najbardziej ponadczasowe?

W stylu eko

Wieniec świąteczny na drzwiW domach i mieszkaniach, gdzie przeważają elementy stylu rustykalnego, prowansalskiego albo minimalistycznego, najpiękniej będą prezentować się wieńce wykonane z naturalnych elementów, takich jak: szyszki i wiklina, a zamiast wstążek i tasiemek można zastosować jutowy sznurek. Kompozycja w stylu eko wygląda dobrze, gdy w bazie, zamiast tradycyjnych świerkowych gałązek, zostaną zastosowane plecionki, tak jak w wieńcu “Wesoły nam”, gdzie rustykalny charakter jest jeszcze bardziej podkreślony dzięki pomalowaniu podstawy na biało.

Wieniec z dodatkiem kwiatów

Bardzo elegancko będą prezentowały się wieńce uzupełnione o elementy roślinne, między innymi najbardziej kojarząca się z Bożym Narodzeniem gwiazda betlejemska, której kwiaty mają intensywnie czerwony kolor, do dekoracji można wykorzystać też zasuszone róże - są one ponadczasowe. Dobrze wyglądają też wieńce z dodatkiem jarzębiny, gałązek jemioły lub ostrokrzewu, które przyozdabiają dodatkowo charakterystyczne owoce.

Owocowa ozdoba

Oprócz roślin, wieniec bożonarodzeniowy można wzbogacić również o owocowe dodatki, bo przecież nic nie kojarzy się ze Świętami tak bardzo jak jabłka i pomarańcze - nie tylko pięknie wyglądają, ale też wspaniale pachną, a ich woń można wzbogacić o zapach cynamonu. Takie owocowe dodatki przywiodą na myśl Gwiazdkę z czasów dziecięcych, kiedy pomarańcze były największym przysmakiem i zjadało się je kilogramami.

Z dodatkami - Lulajże Jezuniu

Na bazie z gałęzi świerku, bogato zdobiony - to sposób na klasyczną dekorację świąteczną. W wieńcu “Lulajże Jezuniu” umieszczono czerwone, srebrne i złote bombki - są to kolory, które nie tylko kojarzą się z Bożym Narodzeniem, ale też wywołują w nas uczucie ciepła. Aby ozdoba była jeszcze bardziej klimatyczna, w centralnej części dodano bordową kokardę, a całość dopełniają zawieszone kryształowe gwiazdki i śnieżynki, które efektownie odbijają światło.

Stojąca dekoracja na Boże Narodzenie

Wieniec świąteczny to nie tylko ozdoba, którą umieszcza się na drzwiach, z powodzeniem można ułożyć go też na stole w jadalni. Jeśli dodamy do niego świece, stanie się nie tylko piękną dekoracją, ale pomoże odliczać czas do świąt, bowiem co tydzień można zapalać jedną z nich, tak by w wigilijny wieczór już na każdej z nich tlił się płomyk.

Świąteczny wieniec nadaje się nie tylko do powieszenia na drzwiach, będzie prezentował się równie okazale w oknie lub nad kominkiem, a także stojąc na stole czy też komodzie. Kreatywnym rozwiązaniem jest powieszenie go w ozdobnej ramie obrazu. Nieważne, gdzie umieścimy nasz wieniec i tak podkreśli on świąteczny charakter wystroju.