Jakie bukiety w odcieniach błękitu wybrać?

Kwiaty to klasyczny upominek, który jest chętnie wybierane na wiele okazji. Błękitne kompozycje kwiatowe mogą prezentować się bardzo efektownie. Kiedy warto wybierać bukiety w odcieniach błękitu? Jakie inne kwiaty w modnych kolorach cieszą się popularnością?

bukiety w odcieniach błękituNa jaką okazję wybrać błękitne kompozycje kwiatowe?

Bukiety w odcieniach błękitu nie należą do klasycznych kompozycji. Są jednak niezwykle uniwersalne. Jedną z okazji, podczas których doskonale się sprawdzą, jest baby shower! Delikatny niebieski jest często kojarzony właśnie z typowo dziecięcym kolorem. Z tego względu można również postawić na to rozwiązanie szukając kwiatów na komunię świętą - w szczególności jeśli ma zostać nimi obdarowany chłopiec. Kwiaty niebieskie mogą też zostać z powodzeniem wykorzystane podczas tworzeniu wyjątkowych bukietów na wieczór panieński lub na wesele. Delikatny błękit jest czasem wybierany na motyw przewodni całej uroczystości. Będzie się prezentował dobrze zarówno podczas oficjalnej imprezy, jak i luźnego przyjęcia w plenerze. 

Z jakich kwiatów stworzyć bukiety w odcieniach błękitu?

Istnieje wiele różnych gatunków kwiatów, które występują w odcieniu błękitnym. Do najchętniej wykorzystywanych podczas tworzenia bukietów na prezent należą poniższe odmiany:

  • Kwiaty polne - źródłem odcieni niebieskiego w bukietach mogą być różne kwiaty polne. Dobrym pomysłem będzie np. wybór ułudki wiosennej, ostróżki ogrodowej lub przylaszczki pospolitej.
  • Wiosenne kwiaty cebulowe - wśród lubianych wiosennych kwiatów cebulowych w kolorze błękitnym, można wyróżnić przede wszystkim hiacynty oraz szafirek amerykański.
  • Kwiaty doniczkowe - jednym z błękitnych kwiatów doniczkowych, który zyskał ostatnio dużą popularność, jest storczyk. Warto jednak pamiętać o tym, że ten gatunek nie jest naturalnie niebieski, a jedynie farbowany!
  • Klasyczne róże - ciekawą alternatywą dla tradycyjnego bukietu z czerwonych róż, może okazać się wybranie odmiany w kolorze błękitnym. Z pewnością będzie to nieco ciekawsze i bardziej nieszablonowe rozwiązanie .

Kwiaty w modnych kolorach - co poza błękitem?

Błękit to nie jedyny modny kolor, z którego warto korzystać podczas komponowania przepięknych bukietów. Klasycznym rozwiązaniem zawsze będą czerwone róże. Są one bezpiecznym rozwiązaniem i warto na nie postawić jeśli bukiet ma zostać podarowany osobie, której upodobania nie są dokładnie znane osobie przygotowującej prezent. Wśród kwiatów w modnych kolorach można wskazać również te w odcieniu “viva magenta”. Jest to odważny odcień, który doskonale prezentuje się przez cały rok. Uznano tę barwę kolorem roku 2023! Flower box, do którego wykonania wykorzystano kwiaty w tym kolorze, z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę!

Błękit to przepiękny kolor, który jednak nie jest najpopularniejszy podczas komponowania bukietów. Warto jednak zdecydować się na tę barwę podczas poszukiwań niekonwencjonalnych rozwiązań, odbiegających od standardowej palety różów i czerwieni.