Już dziś gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 32. finał WOŚP

Już dzisiaj będziemy pomagać w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to duże, a zarazem wyjątkowe wydarzenie, w którym cała Polska łączy siły i angażuje się w pomoc dla tych najbardziej potrzebujących. Tego roku, jako Poczta Kwiatowa, również mamy okazję, aby wziąć udział w organizacji tego szczególnego dnia. Cieszymy się, że kolejny rok możemy zaoferować swoją pomoc podczas zbiórki pieniędzy.

Krótka historia WOŚP

Już niedługo odbędzie się 32. finał WOŚP, jednak warto wiedzieć, co było wcześniej, a przede wszystkim, jak wyglądały początki tej fundacji. Start Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka miał miejsce już w 1991 roku, kiedy to na antenie telewizyjnej “dwójki” w programie "Róbta co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki" po raz pierwszy opowiedział on o swojej akcji. W 1992 roku rozpoczęły się natomiast pierwsze zbiórki pieniężne dla dzieci z chorym sercem. Pierwszy finał można jednak było obejrzeć dopiero w styczniu 1993 roku i to wtedy całe przedsięwzięcie zaczęło cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Na co zbiera WOŚP w tym roku? 

W poprzednim roku zebrane pieniądze dedykowano osobom walczącym z sepsą. W tym roku natomiast WOŚP gra dla dzieci i dorosłych, którzy zmagają się z chorobami płucnymi po pandemii. Celem obecnej zbiórki pieniędzy jest zakup sprzętu do diagnostki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej oraz do rehabilitacji i torakochirurgii dla chorych na oddziałach pulmonologicznych. Dostarczona aparatura ma ułatwić lekarzom walkę z chorobami płucnymi swoich pacjentów.  Z kolei motto tegorocznej zbiórki brzmi: “Tu wszystko gra OK!”.

Akcja Floryści dla WOŚP

Floryści dla WOŚP to inicjatywa, która zaczęła się już 15 lat temu, a my mamy tę przyjemność kolejny raz w niej uczestniczyć. Naszą rolą jest tutaj przygotowanie bukietów, które trafią w ręce darczyńców, wolontariuszy oraz przedstawicieli firm wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co roku ekipa florystów spotyka się, aby połączyć siły i skomponować kilkaset przepięknych bukietów na tę wyjątkową okazję. Przygotowane przez nas kwiaty osobiście zagoszczą tego dnia w studiu TVN podczas Wielkiego Finału. Jurek Owsiak wręczy je darczyńcom, wolontariuszom oraz pozostałym osobom, którzy zasługują na wyróżnienie z racji pomocy okazanej w czasie przygotowań i zbiórek pieniężnych. Jest to nasz symboliczny gest, który dodaje jeszcze więcej piękna temu wydarzeniu. Ponadto jest to okazja do tego, aby nasi floryści oraz cała reszta społeczność florystyczna z Polski mogła się spotkać, zintegrować i wspólnie działać w ramach tak szczytnego celu. Kwiaty niewątpliwie łączą ludzi i okazuje się, że ich komponowanie może nawet łączyć się z działaniem na rzecz dobra potrzebujących. 

Okazja do pomocy i udział w tym niezwykłym wydarzeniu to dla nas czysta przyjemność. Nie możemy się odczekać, aby pośrednio podziękować hojnym darczyńcom tegorocznej akcji i mamy nadzieję, że być może uda się osiągnąć nowy rekord w zbiórkach pieniężnych. Zachęcamy więc do wspierania fundacji, śledzenia jej działań oraz do przeczytania relacji z dzisiejszego finału, która pojawi się już niedługo!