Poczta Kwiatowa wspiera 31 finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stała się dla Polaków swego rodzaju świętem, podczas którego zbierane są fundusze na różne szczytne cele. Dzięki tej inicjatywie dużo polskich szpitali ma dostęp do bardzo nowoczesnego sprzętu, który często w bardzo trudnych sytuacjach może uratować komuś życie. W zeszłym roku udało się zebrać ponad 224 miliony złotych na dziecięcą okulistykę, a w 2023 roku hasłem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest “Chcemy wygrać z sepsą!” Co roku wiele różnych firm - mniejszych i większych - dołącza do Jurka Owsiaka, czyli organizatora Orkiestry i pomaga, jak tylko może. Jedną z nich jest Poczta Kwiatowa, która wspiera Forum Kwiatowe w organizacji akcji o nazwie “Floryści dla WOŚP”! 

Floryści pomagają WOŚP

Co roku pod koniec stycznia wszystkie ulice w każdym mieście w Polsce pełne są uśmiechniętych wolontariuszy, którzy chodzą z puszkami i zbierają pieniądze na szczytne cele. W tym roku nie będzie inaczej! Wielki finał planowany jest na 29 stycznia, czyli już za nieco ponad dwa tygodnie! Cała organizacja WOŚP jest przepełniona radością i wspaniałymi wiadomościami dotyczącymi wciąż rosnącej sumie zebranych pieniędzy. Podczas 31. Finału WOŚP ponownie weźmie udział Forum Kwiatowe, które wspomagane będzie Pocztą Kwiatową. Forum Kwiatowe co roku organizuje akcję o nazwie “Floryści dla WOŚP”, która ma na celu ubarwienia wielkiego Finału i to dosłownie! Zadaniem bardzo uzdolnionych florystów jest przygotowanie pięknych bukietów i kompozycji kwiatowych dla hojnych darczyńców. Jest to znak wdzięczności za okazaną pomoc oraz uznanie ich dobrego serca. 

Floryści biorący udział w akcji “Floryści dla WOŚP” - skąd są?

Mogłoby się wydawać, że w takiej akcji biorą udział tylko pracownicy Forum Kwiatowego, ale nic bardziej mylnego! W tym dniu na Wielki Finał przyjeżdżają najbardziej uzdolnieni floryści z całej Polski! Pracują oni ramię w ramię, a czasem nawet sobie pomagają. Jest to niesamowity widok, kiedy osoby, które na co dzień są swoją konkurencją, w tym jednym dniu w roku potrafią połączyć swoje siły i zrobić coś pięknego dla potrzebujących. Dla florystów jest to również niesamowita okazja do poznania innych osób, które mają tę samą pasję. Przyświeca im również jeden cel, co jest dodatkowym plusem! Dodatkowo piękne bukiety, wiązanki i kompozycje pełnią funkcję dekoracyjną całego Wielkiego Finału! W tym roku oczywiście będzie tak samo! 

Jak możesz pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy? 

Jeśli w Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie masz żadnych planów, to koniecznie weź w nim udział! Jak? Możesz zostać wolontariuszem, który tego dnia będzie chodził po ulicach swojego miasta i zarażał wszystkich dobrym humorem oraz pięknym uśmiechem. Na oficjalnej stronie WOŚP możesz wypełnić kwestionariusz, który zakwalifikuje Cię do pełnienia funkcji wolontariusza. Następnym krokiem będzie udanie się do jednego z wielu punktów Orkiestry, gdzie dostaniesz specjalny identyfikator oraz zaplombowaną puszkę, do której przechodnie będą mogli wrzucać pieniądze. Możesz również brać udział w różnych licytacjach, przekazać pewną kwotę online lub przekazać swoje 1% podatku. Możliwości pomocy jest naprawdę wiele! Pamiętaj o tym, że cała akcja jest charytatywna i wspiera naprawdę szczytne cele! 

Wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla niektórych osób jest coroczną rutyną, a dla innych będzie to pierwszy raz. Ważne jest, aby wiedzieć, że cała zebrana (i ogromna!) kwota będzie przeznaczona dla bardzo potrzebujących osób i instytucji. Polscy floryści mogą w tym dniu podziękować darczyńcom, którzy są bardzo hojni poprzez wręczenie im pięknego bukietu czy kompozycji kwiatowej. To na pewno wywoła na ich ustach wielki uśmiech!