Dzieci lubią kwiaty, kwiaty lubią dzieci.

Jedna z księgarń internetowych napisała, że dziś jest "Dzień Bociana Białego, (...) że to dobry moment, by jedną sprawę wyjaśnić raz na zawsze. To nie bociany przynoszą dzieci. Dzieci biorą się z... kwiatków - patrz obrazek :D "

To ciekawe pytanie czy dzieci lubią kwiaty pojawia się oczywiście w okolicach Dnia Dziecka. Na pewno dzieci kochają naturę kwiatów, ich subtelność, ich kolory, ich niepowtarzalność. Dlatego świetną zabawą rodziców z dziećmi w tym dniu może być wspólne rysowanie kwiatów i nauka o nich. Inspirację kolorystyczną zaczerpnąć mogą maluchy oczywiście z naszej strony www.pocztakwiatowa.pl.

Trafiliśmy także na uroczy wiersz: Dzieci są jak kwiaty.

Dzieci są jak kwiaty

Potrzebują dobrego podłoża dla swoich korzeni,
Potrzebują być traktowane z miłością,
Potrzebują ochrony przez burzą,
I wolności wystawiania się do deszczu i słońca promieni.

Starsze dzieci znają już także rolę, jaką kwiaty odgrywają w naszym życiu. Wiedzą, że służą one do sprawienia radości bliskim, uczczenia święta, wyrażenia uczuć. Polecamy edukacyjną książeczkę o sprezentowywaniu kwiatów pt: Kwiaty od Eli, którą można kupić w rozlicznych księgarniach internetowych. "Mama Eli ma urodziny. Ela chce jej dać kwiaty. Zrywa je przy domu, w ogrodzie sąsiada, a potem w lesie. Tylko jak znajdzie stad drogę do domu?! Ciepła i zabawna historia obrazkowa dla najmłodszych. Catarina Kruusval, ur. 1951, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla dzieci, znana przede wszystkim ze swoich książek obrazkowych."

Ale czym byłby Dzień Dziecka bez prawdziwych prezentów, jak zabawki i słodycze. Z miłości do naszych Milusińskich specjalnie na ten dzień umieściliśmy w naszym sklepie również serię podarków dla najmłodszych, takich jak kosze prezentów z misiami i miśkami. Bo dzieci lubią misie, a my lubimy dzieci. Zajrzyjcie więc na stronę: Poczta Kwiatowa i odnajdźcie dla swoich chrześniaków i ukochanych bratanic do wysłania ten wspaniały kosz.