Podarunki konkursowe

Wręczanie darów to zwyczaj stary jak świat. Można mówić o nim od początku istnienia człowieka. To jeden z podstawowych elementów kultury, niezależny nawet od szerokości geograficznej. W czasach plemiennych kultura opierała się w dużej mierze po prostu na wymianie dóbr czy to materialnych, czy też usług.

PocztaKwiatowa

Wymiana darów to nie to samo jednakże co ich sprezentowanie. Prezent daje się bezinteresownie nie oczekując niczego w zamian. Ale gdzieś po cichu i tak trochę oczekujemy wzajemności w postaci innego prezentu, życzliwego nastawienia, przyjaźni albo miłych słów. Dawniej chodziło o konkretny dar. Dla przykładu w kulturze Indian w Kolumbii Brytyjskiej istniała konkretna tradycja zwana "potlaczem". "? Im ktoś był ważniejszy, tym więcej musiał prezentów dać rywalom. Istniała rywalizacja polegająca na wręczaniu ogromnej liczby prezentów drugiej osobie. Polegało to też na niszczeniu dóbr materialnych, które miało się przy sobie, żeby pokazać rywalowi, że one dla niego nie znaczą wiele ? opowiada Amudena Rutkowska z Państwowego Muzeum Etnograficznego".

A Wy, w jaki sposób obdarowujecie ludzi wokół? Czy tylko wtedy, gdy jest okazja, urodziny, Dzień Matki i inne święta? Czy po prostu czasem czujecie, że ta osoba jest Wam bliska, dla Was ważna i chcecie jej z dobroci serca zrobić niespodziankę?

Kwiaty

Hasło reklamowe sieci Poczta Kwiatowa brzmi: "Doręczamy uczucia w kwitnącym stanie". Wierzymy, że kwiaty wyrażają uczucia w szczególnie wyjątkowy sposób! Czasem można to zrobić tak po prostu, a przy tym mieć jeszcze samemu sporo zabawy. Można też zagrać w konkursie, cieszyć się ze zwycięstwa, a wygraną obdarować kogoś bliskiego. To tyle miłych rzeczy na raz. I nic nie kosztują...

Ponieważ bardzo lubimy konkursy, stworzyliśmy specjalnie dla tych, którzy też je lubią, bardzo prostą zabawę na naszym fanpage'u na Facebooku, do której chcemy zaprosić naszych kwiatolubnych fanów. Znajdziecie nas pod linkiem www.facebook.com/pocztakwiatowapl, wystarczy być naszym fanem.

Każdy dzień to kolejna szansa na wygranie i podarowanie komuś pięknego bukietu od Poczty Kwiatowej. Zasada bardzo prosta. Stare dobre zakryte okienka dla poszukiwaczy skarbów. Najpierw zaznacza się wymarzony dla bliskich bukiet i klika na 3 kopertki. Do dzieła! Trzymamy za Was kciuki.
Możecie raz w ciągu dnia wziąć udział w danym etapie konkursu i dodatkowo jeden raz, jeśli polecicie konkurs znajomym. Codziennie jest jedna szansa na przesłanie bukietu ukochanej na drugi koniec miasta, mamie na drugi koniec Polski czy przyjaciółce na drugi koniec biura. Co tydzień można wybrać inne kwiaty. Powodzenia!

Konkurs internetowy organizowany jest na stronie marki Poczta Kwiatowa w serwisie Facebook,
dostępnej pod adresem internetowym www.facebook.com/pocztakwiatowapl
.