Dzień Babci, Dzień Dziadka

Babcia i Dziadek symbolizują najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Wspólne spacery, opowieści, opieka i troska. Już wkrótce ich święto - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o wysłaniu uczuć!

Warto pomyśleć, jak okazać im miłość w tym szczególnym dniu. To taki czas zatrzymania także dla nas i refleksji nad mijającym czasem. W dzieciństwie obdarowywaliśmy ich kawałkiem wyrzeźbionej kory czy rysowaną kredkami laurką. Co dziś sprawi im radość? O czym marzą? Na pewno ważne jest, że o nich pamiętamy, dzwonimy, spotkamy się, a w dniu ich święta prześlemy symbolizujący pamięć o nich i naszych uczuciach, podarunek. Oczywiście wizyta to najcenniejszy prezent, ale cóż zrobić, gdy jesteśmy od siebie daleko i nie mamy czasu na podróże?

Wyobraźmy sobie radość i zaskoczenie na twarzy Babci, gdy do drzwi zadzwoni uśmiechnięty kurier Poczty Kwiatowej z bukietem pachnących róż czy kompozycją ze słodkościami w koszu. Nawet Babcie wciąż lubią słodycze. Po takim podarku z pewnością na chwilę zatopi się we wspomnieniach, porozmawia z sąsiadką, jak to dorośliśmy, jak się zmieniamy.
Wyobraźmy sobie zaskoczenie Dziadka, gdy prześlemy my prezent z dobrą butelką wina. I dumę, z jaką podkreśli: to od naszych wnucząt. Dołączmy do kwiatów i prezentów kartkę z życzeniami, sprawmy by ten dzień był wyjątkowy, by czuli się ważni, może czasem najważniejsi, tak, jak to było w naszym dzieciństwie.