Bukiety jednobarwne czy wielokolorowe?

Wchodząc do kwiaciarni, można zachwycić się przede wszystkim dwoma aspektami. Pierwszym z nich jest cudowny zapach wielu rodzajów kwiatów, który z całą pewnością może spodobać się niejednej osobie. Drugim aspektem jest natomiast wygląd, ponieważ różnorodność rodzajów kwiatów w różnych kwiaciarniach może być naprawdę niesamowita. Żółte słoneczniki, krwistoczerwone róże czy różowe goździki - każde są wyjątkowe i piękne na swój unikalny sposób. Jednak, kiedy przychodzisz do kwiaciarni, to często nie wiesz, jaką kompozycję kwiatową wybrać, ale spokojnie - w tym artykule Ci z tym pomożemy!

Bukiety jednobarwne czy wielokoloroweBukiety jednokolorowe 

Bukiety jednokolorowe wcale nie muszą oznaczać nudy! W takiej kompozycji istnieją dwie opcje: bukiet może się składać z jednego gatunku kwiatów o tym samym kolorze lub może być wykonany z tego samego koloru kwiatów, ale różniących się od siebie budową. W pierwszej propozycji, czyli w bukiecie, gdzie wszystkie kwiaty są takie same pod względem koloru i gatunku, najczęściej wykorzystywane są róże, gerbery, goździki oraz tulipany. Kompozycje zawierające różne gatunki kwiatów, ale o tej samej barwie, nie mają ograniczeń co do wyboru konkretnych odmian. Najważniejsze, aby całość prezentowała się spójnie. Świetnie się nadają do wręczenia komuś z okazji różnych uroczystości, a zwłaszcza tym osobom, które uwielbiają jeden konkretny kolor. Naszą pierwszą propozycją jest bardzo klasyczny bukiet składający się z trzydziestu czerwonych róż, czyli Bukiet Moulin Rouge. Bardzo trafiona propozycja to również Bukiet dla Niej, czyli kompozycja składająca się z kilku różnych gatunków kwiatów, między innymi z róż, gerberów, róż czy gipsówki a wszystkie pąki zachowane są w jednym kolorze - różowym.

Bukiety wielokolorowe

Wiele osób uważa, że bukiety wielokolorowe są ciekawsze i weselsze, jednak my uważamy, że wszystko zależy od osobistego gustu każdej osoby. Bukiety wielokolorowe są tak samo popularne w stacjonarnych i internetowych kwiaciarniach, jak jednokolorowe kompozycje kwiatowe. Zasada, która tutaj obowiązuje, jest podobna do tej przy bukietach jednokolorowych, a mianowicie można wybrać jeden gatunek, ale wiele barw kwiatów lub kompletnie zaszaleć i wybrać zarówno kwiaty kolorowe, jak i różnogatunkowe. Naszą pierwszą propozycją są Kolorowe róże, czyli bukiet składający się tylko i wyłącznie z różnobarwnych róż. Jest to doskonała opcja dla osób, które uwielbiają właśnie ten gatunek kwiatów. Druga propozycja to Bukiet Słoneczny puchar, czyli kompozycja składająca się z różowej eustomy, żółtych róż, goździków o tej samej barwie, limonium oraz zieleni dekoracyjnej. 

Bukiet jednokolorowy czy wielokolorowy - który ostatecznie wybrać? 

Decyzja między bukietem jednokolorowym a wielokolorowym zależy w dużej mierze od osobistego gustu i preferencji. Nie ma jednej uniwersalnej zasady określającej, jaki bukiet wybrać na określoną okazję. Istotne jest to, co odpowiada konkretnej osobie. Jedna osoba może zdecydować się na subtelny bukiet jednobarwny o jasnych odcieniach, który nie wyróżnia się nadmiernie, podczas gdy inna może pragnąć, aby jej dzień był absolutnie niezapomniany i wybrać wielokolorowy bukiet z różnymi gatunkami kwiatów i ciekawym kształtem, który z pewnością przyciągnie uwagę gości na uroczystości. 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jaki kolor bukietu wybrać. Pamiętaj jednak, że najważniejszy jest sam gest!