Jadalne bukiety - jako forma upominku

Szukasz czegoś, co będzie wyglądało tak pięknie, jak bukiet świeżych kwiatów, a jednocześnie pobudzi zmysł smaku? Nic prostszego! Jadalne bukiety to bardzo nowoczesna i świetnie przemyślana forma upominku, która z pewnością zadowoli miłośników słodkości!

Słodkie bukiety dla miłośnika żelek

Chyba każdy zna choć jedną osobę, która na pytanie “jakie są Twoje ulubione słodycze?” odpowie bez zastanowienia - są to żelki. Nie ma w tym nic dziwnego - są to słodkości dostępne w przeróżnych smakach i wariantach, które w dodatku bardzo często mają ciekawe i nieoczywiste kształty. Lubią je nie tylko najmłodsi, ale również osoby dorosłe. Idealnym prezentem dla miłośnika żelek będzie więc bukiet stworzony właśnie z tych słodyczy. Jedną z ciekawszych propozycji jest bukiet żelkowy Gwiazdka składający się z przysmaków o smaku owocowym. Przywołuje on na myśl dzieciństwo i zawsze wywołuje szczery uśmiech na twarzy. Jeśli szukasz jednak czegoś jeszcze bardziej kolorowego i radosnego, wybierz bukiet żelkowy Kordek. Ta propozycja charakteryzuje się przepysznym smakiem i oryginalną kompozycją słodkości o smaku owocowym oraz masą kolorów. Osoby poszukujące słodkiego upominku na większą okazję mogą jednak zdecydować się na prezent Żelkowa radość. Jest to kosz wypełniony przeróżnymi słodyczami, takimi jak dropsy owocowe, jajka niespodzianki, paluszki czekoladowe, czy żelki w paczce. Nie brakuje tam również wcześniej wspomnianego bukietu z żelków, który dopełnia całą kompozycję.

Jadalne kwiaty z… owoców!

Nie brakuje również nieoczywistych kwiatów jadalnych w zdrowszej odsłonie. Jak się bowiem okazuje, doskonałym rozwiązaniem dla osób niejedzących słodyczy lub pozostających na diecie wykluczającej gluten , lub mleko są bukiety owocowe. Jedną z propozycji jest bukiet owocowy Lipton, który powstał na cześć słynnego Szkota, sir Thomasa Liptona. To właśnie on wyhodował jedne z najpiękniejszych kwiatów, a ponadto był założycielem znanej marki produkującej herbatę. Soczysta, owocowa kompozycja jest w stanie ucieszyć odbiorcę zdecydowanie bardziej niż standardowy bukiet. “Kwiaty” są w tym przypadku stworzone z takich owoców, jak melon, winogrona, truskawki, kiwi, czy ananas! Na większe okazje stworzono bukiet owocowy Cesarz, który zachwyca bogactwem smaków, kolorów i zapachów. Jest to upominek, który powstał z dbałością o każdy szczegół - melon, jasne i ciemne winogrona, truskawki, ananas i brzoskwinia doskonale się uzupełniają i tworzą przepyszną, spójną kompozycję.

Jadalne bukiety w nowoczesnej formie

Jadalne kwiaty nie muszą występować rzecz jasna jedynie w formie naśladującej kwiaty cięte. Doskonałą propozycją w nieco odświeżonej i dużo bardziej eleganckiej odsłonie są na przykład truskawki w czekoladzie z różyczkami, czyli połączenie smakowe znane i uwielbiane od lat. Bardzo podobnym pod względem samej formy upominkiem są figi w czekoladzie z różyczkami. Nie sposób nie wspomnieć również o radosnym prezencie, czyli zestawie łączącym przepiękną, starannie dopracowaną, czekoladową różę, uroczą maskotkę oraz balona wypełnionego helem.

Znalezienie ciekawej alternatywy dla bukietu kwiatów jeszcze nigdy nie było tak proste! Jadalne bukiety to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zaskoczyć swoich bliskich i wywołać uśmiech na ich twarzach.