Bukiety w patriotycznych kolorach na 11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości w Polsce obchodzone jest 11 listopada. Polacy świętują na wiele sposobów - uczestniczą w koncertach, biorą udział w Biegu Niepodległościowym czy chodzą na wykłady historyczne. Jednak jednym z najbardziej dostępnych sposobów upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, jest składanie kwiatów na pomnikach, m.in na Grobie Nieznanego Żołnierza. Ale jakie kwiaty na Święto Niepodległości wybrać?

Bukiety biało-czerwone

Dzień NiepodległościW kwiaciarniach dostępnych jest wiele możliwości łączenia różnych kwiatów, wariantów kolorystycznych i dodatków. Nie ma problemu, aby stworzyć biało-czerwony, piękny bukiet na Święto Niepodległości. Można wymieszać białe i czerwone róże, białe róże z czerwonymi goździkami, białe margaretki z czerwonymi goździkami lub wykorzystać sztucznie barwione kwiaty, a to wszystko uzupełnić zielenią ozdobną.

Bukiety jednokolorowe

Kwiaty na Święto Niepodległości niekoniecznie muszą składać się z biało-czerwonej mieszanki. Warto zastanowić się nad jednobarwnym bukietem, który zostanie owinięty specjalną, biało-czerwoną wstążką. Możemy wtedy postawić na klasyczne czerwone róże, margaretki lub goździki.

Duże, patriotyczne wieńce

Ze względu na powód składania kwiatów na pomniki niepodległościowe, możemy zdecydować się również na duże, czerwono-białe lub jednokolorowe wieńce ze wstęgą. Często taki wieniec wygląda dużo bardziej estetycznie i oddaje więcej szacunku niż tradycyjny bukiet.

Niezależnie od tego jaką kompozycję kwiatową wybierzemy, najważniejsze jest godne oddanie czci osobom, które oddały życie za niepodległość Polski.