Kwiaty dla teściowej - najlepsze bukiety

W Polsce od lat istnieje wiele żartów dotyczących teściowych, które są powielane przez kolejne pokolenia. Jednak prawda jest taka, że większość teściowych to kochające żony, opiekuńcze matki oraz cudowne babcie, dlatego też warto od czasu do czasu wręczyć teściowej piękny bukiet kwiatów. Tylko który wybrać? Jakie kwiaty dla teściowej będą najlepsze? Jaki kolor oraz gatunek poszczególnych kwiatów wybrać? Tego dowiesz się poniżej!

Kwiaty dla teściowej - najlepsze bukietyJakie kwiaty dla teściowej wybrać?

Wybór kwiatów dla teściowej dla niektórych osób nie będzie czymś łatwym, ponieważ starsze kobiety zazwyczaj mają już wyrobiony przez lata swój własny gust i preferencje dotyczące wielu rzeczy, łącznie z kwiatami. Najlepiej jednak postawić na kwiaty o jasnych kolorach, np. białym, żółtym czy jasnoróżowym. Są to bardzo bezpieczne opcje, które powinny spodobać się większości osób. Możesz też wybrać jeden z gotowych bukietów, które znajdziesz w stacjonarnych lub internetowych kwiaciarniach. Uniwersalnymi gatunkami, na które warto się zdecydować, są tulipany, gerbery, jaskry, margaretki, róże, kwiaty polne czy doniczkowe. Należy jednak wystrzegać się niektórych charakterystycznych odmian kwiatów, np. chryzantem, które kojarzone są z wieńcami pogrzebowymi i zarezerwowane są raczej właśnie na te uroczystości.

Idealny bukiet dla teściowej!

Nie istnieje jeden konkretny przepis na idealny bukiet dla teściowej, dlatego najlepiej kierować się jej gustem i preferencjami, o czym pisaliśmy już wcześniej. Warto wziąć również pod uwagę ewentualne alergie na dany gatunek kwiatów czy preferencje dotyczące kwiatów ciętych, a doniczkowych. Nie ma również zasady co, do wielkości kompozycji kwiatowej. Można kierować się jednak prestiżem danej uroczystości i np. na urodziny wręczyć teściowej ogromny bukiet, a na imieniny czy inną skromniejszą uroczystość, wręczyć mniejszy i prostszy bukiet.

Jakie kwiaty dać teściowej?

Poniżej przedstawimy kilka propozycji kompozycji kwiatowych, które doskonale sprawdzą się jako bukiety dla teściowej:

  • Kwiaty bajkowe - ten bukiet wykonany jest z gerberów, eryngium, białego bzu, eustomy, margaretek, thlaspi, róż oraz zieleni dekoracyjnej. Całość jest pięknie ułożona i owinięta wstążką. 
  • Bukiet Źródło - w skład tej kompozycji kwiatowej wchodzą astry, margaretki oraz zieleń dekoracyjna. Całość udekorowana jest organzą i papierem dekoracyjnym. 
  • Pan Gąsienica - ten bukiet składa się z różnokolorowej eustomy, gipsówki oraz eukaliptusa. Całość zapakowana jest w papier dekoracyjny i obwiązana wstążką. 
  • Storczyk w doniczce - to propozycja dla teściowych, które preferują kwiaty doniczkowe od tych ciętych.  

Teraz z całą pewnością już wiesz, jakie kwiaty dla teściowej wybrać. Kompozycję kwiatową możesz stworzyć z pomocą florysty w stacjonarnej kwiaciarni, wybrać gotowy bukiet z Poczty Kwiatowej lub samodzielnie skomponować idealny bukiet przy pomocy kreatora dostępnego na naszej stronie. Nie czekaj i już dziś zacznij rozglądać się za doskonałą kompozycją dla teściowej!