Białe bukiety - na jakie okazje?

Kwiaty od wieków są wyrazem uczuć i emocji. Każdy kolor ma swoje znaczenie, a białe kwiaty wyróżniają się swoją wyjątkową symboliką. Delikatność, czystość i niewinność to tylko niektóre z cech, które łączą się z tymi kwiatami. W niniejszym artykule przyjrzymy się, z jakich okazji warto obdarować kogoś białym bukietem.

Białe bukiety - na jakie okazjeBiały bukiet symbolika

Białe kwiaty, niezależnie od gatunku, niosą ze sobą głęboką symbolikę. Najczęściej są one interpretowane jako wyraz czystości, niewinności oraz prawdy. Białe kwiaty mówią o uczuciu uduchowionym, pozbawionym skaz i negatywnych emocji. Sprezentowanie takiego bukietu to okazanie troski i szacunku. Są zatem doskonałym wyborem w wielu sytuacjach życiowych. Poza tym kolor biały jest też dość uniwersalnym rozwiązaniem i tak naprawdę nie ma okoliczności, w których białe kwiaty by się nie sprawdziły.

Co oznaczają białe kwiaty?

Białe kwiaty posiadają naprawdę bogate znaczenie, które sięga głęboko w historię i kulturę. Przede wszystkim oznaczają czystość i niewinność. Biel to wyraz uczucia nieobciążonego skomplikowanymi emocjami. Zawiera w sobie piękne cechy, które stanowią symbol niezakłóconego piękna i nieskazitelności. Biały kolor jest też kojarzony z nowym początkiem, dlatego też biały bukiet to doskonałe rozwiązanie na narodziny czy rocznice. Ze względu na asocjację z czystością, symbolizuje także wiele możliwości. Białe kwiaty to zatem idealny wybór na otwarcie nowej drogi czy rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Jednakże biel może oznaczać również żałobę i współczucie. Daje nadzieję na spokój dla zmarłego oraz jego bliskich. Ponadto biały bukiet symbolizuje prawdę i szczerość. Jest on jak otwarta księga, pozbawiona ukrytych znaczeń czy subtelnych, dyplomatycznych gestów. Kwiaty oznaczają tutaj otwartość w komunikacji i relacjach. 

Z jakiej okazji dawać białe kwiaty?

Wybór białego bukietu może być strzałem w dziesiątkę w wielu sytuacjach. To przede wszystkim doskonały prezent na narodziny dziecka dla świeżo upieczonych rodziców. Wyraża bowiem radość z narodzin, a jednocześnie przekazuje życzenia niewinności i szczęścia dla maluszka. To również wspaniały podarunek na komunię, ślub czy rocznicę ślubu. Niewinność i trwałość uczuć to wartości, które podkreśla właśnie biały bukiet. Poza tym białe kwiaty są wyrazem szacunku podczas żałoby. I choć w dniu pogrzebu ubieramy się na czarny kolor, biały bukiet będzie symbolizował nasze współczucie. Sprawdzi się on również jako podziękowanie i wyraz uznania. Białe kwiaty to idealny podarunek dla osoby, która wniosła znaczący wkład w nasze życie. Jeśli zatem szukasz idealnego bukietu na którąś z powyższych okazji, z pewnością znajdziesz go tutaj. Być może zdecydujesz się na bukiet Kompozycja Subtelna czy Kompozycja Na Ślub. Jeden z nich będzie wspaniałym wyborem dla przyszłych nowożeńców, zaś drugi stanowi bardziej uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu okolicznościach.

Białe kwiaty to niezawodny wybór na wiele okazji życiowych. Ich symbolika niesie ze sobą piękne wartości, takie jak czystość, niewinność i prawda. Dlatego niezależnie od tego, czy świętujemy radosne wydarzenia, czy też chcemy wyrazić wsparcie w trudnych chwilach, biały bukiet zawsze będzie trafionym prezentem.