Na jaką okazję wybrać gerbery?

Gerbery to kwiaty z rodziny astrowatych, które czarują pięknym wyglądem. Sezon na nie przypada w lipcu, najcieplejszym miesiącu wakacji. Jednak upały nie są straszne gerberom, ponieważ to kwiaty niezwykle wytrzymałe. Do tego przepięknie wyglądają w wazonie! Komu i na jaką okazję podarować gerbery w bukiecie? 

Gerbery w bukiecie - symbolika

gerbera na prezentNiewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że gerbery to kwiaty o bogatej i rozbudowanej symbolice. Ich głównym komunikatem jest szacunek oraz podziw względem obdarowywanej osoby. Przekaz wyrażany przez gerbery zmienia się wraz z ich kolorami. Czerwone oznaczają głębokie uczucie, wielką miłość. Z kolei białe gerbery wyrażają cześć i są wyrazem hołdu. Biel to również oznaka niewinności oraz czystości, a także pozytywnych, braterskich emocji. Z kolei żółte gerbery są symbolem zwycięstwa, dlatego warto wręczyć je jako gest wyrażający gratulacje i radość z sukcesu drugiej osoby.

Na jaką okazję podarować gerbery

Czy istnieje ograniczona liczba okazji, na które można wręczyć gerbery? Gerbera to kwiat na tyle uniwersalny i bogaty ze względu na symbolikę, że można dostosować go niemal do wszystkich okoliczności. Żółte kwiaty można wręczyć siostrze z okazji absolutorium, aby pogratulować jej dyplomu, czerwone to doskonały pomysł na letni bukiet dla ukochanej, natomiast białe można wręczyć babci z okazji imienin i wyrazić tym samym swój szacunek do niej.

Gerbery w lipcu - propozycje bukietów

Bardzo ciekawym pomysłem na gerbery jest Bukiet Radosny, czyli mieszanka pomarańczowych i różowych kwiatów, która wyraża optymizm, witalność, subtelność oraz radość. Doskonale sprawdzi się jako upominek urodzinowy dla przyjaciółki czy siostry, zwłaszcza jeśli są optymistkami, które rozpiera pozytywna energia. Kolejną propozycję stanowi Bukiet Serduszka. Tworzą go urocze czerwone gerbery, pośród których można odnaleźć ozdobne czerwone serca - taki bukiet komunikuje romantyczne uczucie i jest idealnym prezentem dla dziewczyny. Ostatnia kompozycja z gerber to Bukiet na szczęście. Stanowi on najbardziej uniwersalną kompozycję, ponieważ zawiera czerwone, białe, zielone oraz żółte kwiaty, a zatem sprawdzi się w każdych okolicznościach. Komu podarować gerbery? Taki bukiet zadowoli dosłownie każdego.

Gerbery to kwiaty, które doskonale prezentują się w każdym wazonie i bardzo cieszą oko. Oprócz tego są niezwykle wytrzymałe na gorące temperatury, wobec czego długo będą ozdabiały stół w salonie i z pewnością okażą się udanym prezentem dla bliskiej osoby. Warto zgłębić komunikaty, które niosą poszczególne kolory gerber - to gwarantuje udany upominek z klasą.