Róże na każdą okazję z Pocztą Kwiatową!

Róże to bez wątpienia klasyk, który sprawdzi się przy niemal każdej okazji. Dzisiaj pokażemy wspaniałe bukiety, które za serca chwycą zarówno tradycjonalistów jak i tych, którzy w kwiatowych kompozycjach nutki świeżości, a w roli głównej pojawią się właśnie róże w niemal wszystkich kolorach!

Kocha, lubi, szanuje - czyli co przekazują róże

Posiadasz duszę romantyka? W takim razie bez wątpienia uwielbiasz róże, czyli kwiaty doceniane od wieków nie tylko przez miłośników roślin, lecz również przez artystów: literatów, malarzy czy muzyków. Są one symbolem, który pojawia się w wielu dziełach i historiach jako symbol miłości, perfekcji czy elegancji. Między innymi stąd wziął się ich pewnego rodzaju fenomen i przez to zostały uznane za ponadczasowe i kultowe. Jakie kolory jednak i komu możemy podarować? Na przestrzeni wieków różne znaczenia przypisywane były konkretnym barwom, jednak warto jest podkreślić, że coraz częściej odchodzi się od tej symboliki. Zwyczajem najpopularniejszym i wciąż kultywowanym jest wręczanie naszej drugiej połówce róż w kolorze czerwonym, co oznaczać ma płomienne uczucia. Różowe kojarzone są zarówno z miłością jak i czystą sympatią. Wciąż wykorzystuje się również biały, jako alegoria czystości i niewinności, co szczególnie widoczne jest dzisiaj w czasie takich uroczystości jak ślub czy chrzest. Z kolei żółte róże niegdyś kojarzone były z zazdrością i negatywnymi emocjami, jednak dzisiaj bardziej oznaczają szacunek i przyjaźń.

Bukiet Moulin RougeRóże dla zakochanych

Jak wcześniej wspominaliśmy czerwone róże cały czas kojarzone są z gorącą, namiętną miłością, dlatego fantastycznie nadają się jako prezent na randkę, rocznicę czy inną ważną okazję, którą celebrujemy z ukochaną osobą. Klasyczny Bukiet Moulin Rouge podbije każde serce! Już sama nazwa na myśl nasuwa piękny Paryż, czyli miasto zakochanych. Kompozycja składa się z aż trzydziestu kwiatów, przewiązanych jedynie czerwoną wstążką, która dodaje szyku i jednocześnie podkreśla naturalny wygląd fantastycznych roślin. Mniej standardowym pomysłem, lecz także eleganckim jest Kompozycja Miłosny Nektar, w którym nie brakuje klasycznych róż. Zostały one jednak umieszczone w gustownej filiżance, co ucieszy wszystkich, którzy picie kawy czy herbaty chcą w odpowiedni sposób celebrować, jak wskazuje wiele lokalnych zwyczajów. Kto nie lubi wypić gorącego napoju z eleganckiej zastawy razem z najbliższymi w trakcie zabieganego dnia?

Róże na każdą okazję!

Oczywiście róże możemy podarować praktycznie każdemu, wystarczy jedynie wybrać odpowiednią kompozycję. Sprawdzą się one również prz tych trudniejszych sytuacjach, na przykład gdy musimy prosić kogoś o wybaczenie. To zdecydowanie ułatwią nam Kwiaty Przepraszam. Jest to urocza kompozycja składająca się z różowych i białych róż, która pomoże wyrazić nam nasze czyste intencje oraz wzbudzić pozytywne emocje. Wspaniałym prezentem, przełamując pewne schematy będzie Bukiet żółtych róż, któremu nie możemy odmówić elegancji, a to między innymi za sprawą dodatku jaką jest biała gipsówka. Jednocześnie należy on zdecydowanie do tych radośniejszy, dzięki żywym barwom kwiatów. Wybierając się na imprezę okolicznościową koniecznie musimy zwrócić na cudowny Kosz Imieninowy z kremowymi różami, dużą dawką zieleni ożywiającej całą kompozycję oraz eleganckim przybraniem!

Róże wpisały się w pewien sposób w naszą kulturę, dlatego szukając prezentu koniecznie  musimy zwrócić na nie uwagę. Dzięki temu, że dostępne są one w tak wielu, fantastycznych wydaniach na pewno znajdziemy idealne.