Poczta Kwiatowa na WOŚP

14 stycznia 2018 roku odbył się dwudziesty szósty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja z Jurkiem Owsiakiem na czele zebrała w miniony weekend 81 423 542 zł. Wynik nie był ostateczny, jak wiadomo liczenie wniesionych datków potrwa do marca. Atrakcji jak co roku nie zabrakło, sceny stanęły w wielu miejscach, natomiast wolontariusze działali w 108 miastach w całej Polsce.

Liczby

W tym roku zanotowano owośpgromną liczbę 1700 sztabów, które skupiły wokół siebie 120 tysięcy wolontariuszy w całym kraju. 26. finał jako cel postawił sobie zakup sprzętu medycznego do oddziałów neonatologicznych w szpitalach dziecięcych. “Polska neonatologia zmienia się, co widzimy zarówno w opiniach specjalistów, jak i w sygnałach od rodziców najmniejszych pacjentów. Oddziały proszą nas często o zastępowanie urządzeń przekazanych kiedyś przez WOŚP, które się wyeksploatowały, sprzętem nowym i nowoczesnym.” Mówiła na konferencji prasowej Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Medycznych Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Floryści dla WOŚP

40 osób z całej Polski wsparło w tym roku finał WOŚP, uczestnictwo w tym kwiaty dla wośpwyjątkowym wydarzeniu było owocem akcji charytatywnej Floryści dla WOŚP. W ramach pomocy, firmy z branży kwiatowej przekazały biżuterię, ozdoby i bukiety, które zostały rozdane zaproszonym gościom. Zaangażowani floryści towarzyszyli ponadto Jurkowi Owsiakowi w czasie telewizyjnych wystąpień, kiedy składał podziękowania darczyńcom orkiestry. Warto zaznaczyć, że kwiatowa inicjatywa ma już 9 lat. Prawie dekadę specjaliści z naszych szeregów pomagają w organizowaniu największego tego typu wydarzenia w Polsce. Jako Poczta Kwiatowa, oprócz układania i przekazywania bukietów, jesteśmy również jednym z patronów imprezy. Niezmiennie od lat staramy się jeszcze bardziej upiększyć całe przedsięwzięcie, choć nie jest łatwo, nie ma bowiem nic piękniejszego niż bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.

Pomaganie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy to dla nas ogromny zaszczyt i powód do dumy. Ponadto cieszymy się, że inicjatywa Floryści dla WOŚP przyciąga coraz więcej osób. Życzymy fundacji jeszcze więcej energii i chęci do działania!