Kwiaty na Blue Monday - umil sobie ten smutny dzień!

W życiu każdego człowieka zdarzają się bardzo dobre dni, ale również takie, podczas których trwania nie czujemy się najlepiej. Jednym z nich jest Blue Monday, który w tym roku przypada 16 stycznia. Zdaniem ekspertów i badaczy jest to najsmutniejszy dzień w roku. Twórcą tego określenia jest Cliff Arnal - brytyjski psycholog i nauczyciel akademicki Uniwersytetu Cardiff. W 2005 roku stworzył on algorytm, z pomocą, którego obliczył, który dzień jest najbardziej smutny w całym roku. Jak go przetrwać? Co robić w Blue Monday, aby poprawić sobie humor? 

Jak przetrwać Blue Monday? 

blue monday - kwiatyPrzede wszystkim musisz pamiętać, że najbardziej przygnębiający dzień w roku istnieje tylko w teorii i tak naprawdę nie ma żadnych naukowych badań, które by potwierdzały tę koncepcję. Dlatego musisz uznać ten dzień za taki sam, jak inne i po prostu wykonywać swoje obowiązki domowe i służbowe. Jeśli jednak faktycznie tego dnia będziesz odczuwać wzmożone negatywne uczucia, to możesz sobie umilić smutny dzień, jakim jest Blue Monday. Jak to zrobić? 

  • Spędź czas z kimś bliskim! 

Nigdy nie możesz się zgrać terminami z przyjacielem lub członkiem rodziny tak, aby wam obojgu pasował ten sam dzień i godzina? Przez ciągły brak czasu i mnóstwo obowiązków nie masz czasu dla swoich najbliższych? Blue Monday jest super pretekstem, żeby iść na kawę, obejrzeć razem film czy pójść na spacer do pobliskiego parku! Razem na pewno będzie Wam łatwiej przetrwać ten czas! 

  • Domowe spa 

Fajnym pomysłem na spędzenie Blue Monday jest zrobienie sobie domowego spa! Weź gorący prysznic lub posiedź dłużej w wannie. Możesz użyć kosmetyków, których wcześniej nie miałeś czasu i ochoty używać, a już jakiś czas czekają na łazienkowych półkach. Możesz wrzucić do wody specjalną musującą kulę, która sprawi, że na powierzchni wody pojawi się kolorowa piana, która dodatkowo będzie pięknie pachnieć! 

  • Czas na Twoje hobby!

Jeśli chcesz poprawić sobie humor w Blue Monday, możesz wrócić do swojego hobby, o którym przez brak czasu trochę zapomniałeś. Możesz w końcu przeczytać kilka rozdziałów książki, która od kilku miesięcy leży na półce regału! Świetnym pomysłem będzie również układanie puzzli czy szydełkowanie. Jeśli tkwi w Tobie dusza artysty, to koniecznie to wykorzystaj - możesz namalować coś na płótnie lub narysować w szkicowniku! Pamiętaj, aby wybrać coś, co sprawia Ci przyjemność! 

  • Kwiaty na Blue Monday

Świetnym pomysłem, aby poprawić sobie humor i umilić czas, jest kupienie samemu sobie kwiatów. Mogą to być rośliny doniczkowe - wtedy dłużej postoją lub bukiet kwiatów ciętych. Z różnych kompozycji polecamy Bukiet Pastelowy, który wykonany jest z różnych kwiatów, np. margaretek, goździków czy róż. Dominujące kolory tej kompozycji to róż, biel oraz zieleń.  Warto iść do kwiaciarni, która stworzy bardzo ładną kompozycję, która będzie odpowiadać Twojemu gustowi i upodobaniom! Jeśli pragniesz jakiejś rośliny, która postoi dłużej niż kwiaty cięte, to polecamy kupić roślinę w doniczce. Dość popularnym, ale nadal idealnym wyborem jest  Monstera, która może rosnąć nawet do kilku metrów! Jest to roślina pnąca, więc warto zainwestować również a bambusową podpórkę, na której roślina będzie się pięła w górę. 

Czytanie, oglądanie seriali, szydełkowanie, kupienie sobie kwiatów czy spędzenie czasu z kimś dla Ciebie bliskim może być naprawdę świetnym pomysłem na odwrócenie Twoich myśli od Blue Monday! Spędź ten dzień aktywnie, a na pewno zapomnisz o rzekomym otaczającym Cię smutku!