Piękne wiązanki na grób - co wybrać na Wszystkich Świętych?

Święto Wszystkich Świętych to wspaniała okazja, aby upamiętnić swoich bliskich zmarłych. Możemy zrobić to, przygotowując piękne wiązanki na grób. Dowiedz się, jakie kompozycje sprawdzą się najlepiej, a także które kwiaty skutecznie wyrażą tęsknotę za zmarłymi. Poznaj nasze propozycje!

Piękne wiązanki na grób - co wybrać na Wszystkich ŚwiętychJakie wiązanki na Wszystkich Świętych?

Bardzo elegancką opcją na Wszystkich Świętych są wiązanki pogrzebowe, które będą pasować do każdego grobu. Możemy postawić na klasyczny wybór, taki jak wiązanka na Wszystkich Świętych, która zawiera żółte i bordowe chryzantemy, organzę oraz dopełniającą całość zieleń dekoracyjną. Jest to prosta, szykowna kompozycja, która wspaniale ukazuje miłość i tęsknotę za zmarłym bliskim. Same chryzantemy są właśnie symbolem nostalgii oraz przemijania. Oprócz tego wyróżniają się długim czasem kwitnienia i świetną trwałością, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się na cmentarz. Dla tych, którzy szukają wyjątkowego zestawienia, idealnym rozwiązaniem będzie wiązanka Szczery Żal, w której pięknie łączy się białe anturium z fioletowymi irysami oraz astrami. Kwiaty te perfekcyjnie nadadzą się do tego, aby wyrazić rozłąkę z ukochanymi osobami. Anturium to gatunek często używany w wieńcach pogrzebowych, możemy być więc pewni, że na Wszystkich Świętych również będzie pasować.

Gotowe wiązanki na grób

Nie ma wątpliwości, że gotowe wiązanki na grób to coś bardzo przydatnego. Nie zawsze mamy czas i możliwości na to, aby przygotować coś własnoręcznie. Stawiając na gotową kompozycję, możemy być pewni, że odpowiednio upamiętnimy bliskiego nam zmarłego. Zestawienie takie jak wiązanka Łabędzi Śpiew samo w sobie mówi o naszej tęsknocie i nostalgii. To perfekcyjny bukiet dla tych, którym zależy na prostocie i autentyczności. Zestawienie białych goździków przewiązanych czarną wstążką skutecznie obrazuje nasze odczucia, bez zbędnej przesady.

Wieńce a wiązanki na grób - czym się różnią?

Inna opcja, która jest równie często wykorzystywana na pogrzebach czy też z okazji Wszystkich Świętych, to wieńce. Warto wiedzieć, że od wiązanek odróżnia je przede wszystkim sposób ułożenia. Wiązanki układamy poziomo, dzięki czemu możemy pokryć znaczną część grobu. Wieńce jednak stawia się w pionie, co sprawia, że są dobrze widoczne. Do ich wykonania używa się specjalnej gąbki florystycznej lub innego wypełnienia. Możemy spotkać się z przekonaniem, że wieńce są podarowywane głównie przez najbliższą rodzinę, podczas gdy wiązanki wybierają dalsi krewni i znajomi. Bardzo efektownym zestawieniem będzie wieniec Pamiętamy. Zawiera on charakterystyczne, wyraźne gatunki kwiatów – czerwone margaretki, gerbery oraz róże. One umożliwią nam pokazanie, że ciągle myślimy o zmarłym.

Wybór kwiatów na Wszystkich Świętych nie powinien być przypadkowy. Warto dobrać takie wiązanki, które będą się ładnie prezentowały. Oprócz tego zwróćmy uwagę też na to, by były trwałe i odporne na niekorzystną pogodę. W ten sposób stworzymy piękną ozdobę grobu, która będzie służyła przez długi czas.