Wszystkich Świętych - najpiękniejsze wiązanki

Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych. To niesamowity dzień pełen refleksji, przemyśleń i rozmów z tymi, których już z nami nie ma. Jest to również data, przy okazji której bardziej niż kiedykolwiek indziej dba się o to, aby nagrobek prezentował się godnie. Przedstawiamy najpiękniejsze wiązanki, które idealnie sprawdzą się na to listopadowe święto.

Wyraz wiary i szacunku - przepiękna, jesienna wiązanka

Jesień to pora roku, która tak, jak żadna inna kojarzy się z określonymi kolorami. Wczesne listopadowe dni wciąż potrafią zaskakiwać złoto-pomarańczowymi liśćmi, które cudownie wyglądają w połączeniu z ostatnimi promieniami słońca. Dlaczego więc nie przenieść tego piękna na nagrobek bliskiej Ci osoby? Wiązanka na Wszystkich Świętych to propozycja, która przyciąga wzrok i wyraża naprawdę wiele słów - można przekazać nią tęsknotę i przypomnieć sobie o miłych wspomnieniach, które dzielisz ze zmarłym. Żółte i bordowe chryzantemy wchodzące w skład wiązanki pięknie prezentują się na tle intensywnej zieleni dekoracyjnej.

Chryzantema doniczkowa - klasyka gatunku na Wszystkich Świętych

Chryzantema doniczkowa nie bez powodu stała się prawdziwym klasykiem gatunku. To właśnie te kwiaty cudownie radzą sobie z pierwszymi przymrozkami, które mają miejsce w listopadzie. Ogromną zaletą takiej propozycji jest również mnogość delikatnych kwiatów, które przetrwają wiele tygodni, a nawet miesięcy, na nagrobku ukochanej osoby.

Wieniec z przekazem

Kto powiedział, że na grób wypada zanosić jedynie czerwono-białe, klasyczne wiązanki? Wybór dekoracji nagrobnej jest rzeczą całkowicie indywidualną - jeśli pewne wzory, kolory, czy też rodzaje kwiatów kojarzą się ze zmarłym, jak najbardziej można wybrać nieco bardziej unikatową propozycję. Jest nią na przykład Wieniec perłowy o średnicy oscylującej w granicach trzydziestu-czterdziestu centymetrów. Powstał z frezji, goździków, hortensji i róż kremowych w jasnych, intensywnych kolorach. Jest to wiązanka w bardzo ciekawej formie, która niewątpliwie wyróżnia się na tle innych modeli przeznaczonych na nagrobki.

Piękno i funkcjonalność - kwiaty ze zniczem

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że kwiaty i znicz to najpopularniejszy zestaw na Wszystkich Świętych. Symboliczne “zapalenie lampki dla zmarłego” dla wielu osób stało się tradycją nie do pominięcia. Kwiaty Memento mori to propozycja, która jest wręcz idealna na to listopadowe święto. Białe gerbery, wianek z jodły i znicz to połączenie bardzo eleganckie, a zarazem piękne.

Bukiet jako dekoracja na nagrobek?

Mało kto decyduje się na wybór kwiatów ciętych na grób. Z jednej strony trudno się temu dziwić - są zdecydowanie mniej trwałe niż propozycje doniczkowe. Warto jednak dać szansę tego typu wiązankom - bukiet Złocień jest świetnym przykładem na to, że kompozycja tego typu również doskonale odnajdzie się na nagrobku ukochanej osoby. Składa się z różnych gatunków kwiatów utrzymanych w żywych, jesiennych kolorach, które przekazują wiele - między innymi pozytywne emocje, które kojarzą się ze zmarłym.

Jak widać, możliwości jest bardzo wiele. Dostępne na rynku propozycje wcale nie ograniczają się jedynie do wiązanek o podobnych kształtach - wśród nich znajdują się również inne formy kwiatów, które doskonale sprawdzą się na nagrobku w ten wyjątkowy dzień.