Nowoczesne wieńce i wiązanki na 1 listopada

Zbliża się święto, w którym każdy z nas wspomina bliskie osoby zmarłe. Zgodnie z tradycją, chodzi się na cmentarz i zapala znicze, a także ozdabia groby kwiatami. Na jaką wiązankę lub wieniec warto się zdecydować?

Kwiaty żywe czy sztuczne?

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać jest to, czy wybrać kwiaty żywe czy sztuczne. Jest to oczywiście kwestia gustu, nie da się jednak ukryć, iż żywe rośliny prezentują się dużo lepiej. Oczywiście wytrzymają nieco krócej, jednak trzeba pamiętać, że okres eksploatacji tych sztucznych również jest ograniczony, bowiem mogą wyblaknąć czy po prostu się zniszczyć. Poza tym zwykle nie można kupić gotowych sztucznych bukietów, tylko trzeba samemu komponować całą wiązankę.

Najpopularniejsze rośliny

Wszystkich ŚwiętychZdecydowanie największą popularnością cieszą się dorodne kuliste chryzantemy - najczęściej w kolorze żółtym, białym bądź pomarańczowym. Ich plusem jest to, że wyglądają bardzo efektownie i właściwie wystarczy jeden bukiet, aby elegancko przybrać grób. Warto również zauważyć, że te rośliny są odporne na przymrozki, dlatego wytrzymają nawet kilka tygodni. Nierzadko w wiązankach na cmentarz używa się również róż - to delikatne i bardzo eleganckie zarazem kwiaty, które pięknie komponują się z bujną zielenią. Równie często można w cmentarnych bukietach spotkać kwitnące jesienią astry o wyrazistych płatkach, a także subtelne margaretki, które dobrze wyglądają zarówno solo, jak i w kompozycji. Polecamy także wytrwałe i efektowne cynie oraz delikatne goździki.

A co jako dodatek?

Wieńce i wiązanki na Wszystkich Świętych mogą zawierać szereg dodatków. Bardzo popularne jest umieszczanie w nich gałązek drzewa iglastego, a także dorodnych liści różnego rodzaju. Nierzadko kwiaty umieszcza się w pasujących doniczkach i ozdabia pasującymi kolorystycznie wstążkami, papierem dekoracyjnym czy subtelnymi wrzosami. Wiązanka na 1 listopada może mieć tradycyjny kulisty kształt albo przypominać łezkę lub serce.

Jaki kolor wybrać?

wieniecOstatnim, ale nie najmniej ważnym aspektem jest wybór tonacji kolorystycznej. Zależy ona między innymi od koloru nagrobka - na czarnej płycie najlepiej sprawdzą się jasne kwiaty, czyli takie w odcieniach bieli, różu czy delikatnej żółci. Z kolei jeśli grób jest jasnoszary, najlepiej wybrać wyrazistą, odbijającą kompozycję w kolorach takich jak czerwony, żółty, pomarańczowy czy fuksja.

Przyniesienie kwiatów na grób bliskiej osoby to oznaka pamięci o niej. Jeśli jednak ktoś, kto za życia znaczył dla Ciebie szczególnie wiele, został pochowany daleko stąd i wiesz, że niestety nie będziesz mógł odwiedzić jego grobu, skorzystaj z usług Poczty Kwiatowej®. Dostarczymy wybraną przez Ciebie kompozycję na cmentarz, dokładnie w ustalonym wcześniej terminie.