Kwiaty wiosną - jakie znajdziecie?

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia, a kwiaty pojawiające się w przydomowych ogródkach sprawiają, że świat od razu staje się bardziej kolorowy. Jakie rośliny kwitnące na wiosnę warto posadzić w swoim ogrodzie? Które z nich będą wyglądały zachwycająco we wiosennym bukiecie?

Tulipany — na prezent i do wazonu

Kwiaty wiosnąTulipany są jednymi z najpopularniejszych wiosennych kwiatów. Doskonale wyglądają zarówno w ogrodzie, jak i ułożone w przepiękny bukiet. Tulipany dla pań są chętnie kupowane na różnie okazje — m.in. na dzień kobiet. A jak zasadzić cebulki tulipanów, aby wiosną wydały przepiękne kwiaty? Okres, w którym można umieścić cebulki w ziemi to wrzesień i październik. Warto przestrzegać tego okresu — zasadzenie ich w ciągu innych miesięcy może negatywnie wpłynąć na ich rozwój. W momencie, w którym przestają kwitnąć, nie powinny być narażane na wilgoć. Dużą zaletą tych wiosennych kwiatów ogrodowych jest to, że można je zasadzić w doniczce — dzięki temu doskonale będą wyglądały na domowym parapecie. 

Piwonie — wiosenne kwiaty ogrodowe

Kolejne rośliny kwitnące na wiosnę, które są chętnie umieszczane w ogrodach, to piwonie. Mają nieco większe wymagania niż tulipany — muszą zostać zasadzone na żyznej glebie, inaczej nie wyrosną. Piwonie należy też chronić przed silnym wiatrem. Dość łatwo mogą się połamać. Należy pamiętać o zagwarantowaniu im odpowiednich warunków do wzrostu oraz rozsądnych ilości wody — jeśli danego roku nie występują regularne opady, piwonie będą wymagały podlewania.  Kwitnienie tego gatunku kwiatów wiosennych rozpoczyna się zazwyczaj w maju. Piwonie nie są najpopularniejszymi kwiatami wykorzystywanymi do komponowania bukietów. Jednak zestawione z innymi wiosennymi roślinami mogą zagwarantować nieszablonowy, estetyczny efekt. Jednak piwonie są najczęściej stosowane podczas komponowania rabat ogrodowych. Rozwiązanie zapewniające najbardziej uniwersalny efekt to zestawienie ich z trwałymi gatunkami, które nie tracą liści podczas chłodniejszych miesięcy. 

Wiosenny bukiet jako przepiękny upominek

Wiosenne kwiaty, takie jak krokusy, pierwiosnki, szafirki czy tulipany są chętnie wybierane do tworzenia bukietów. Zarówno te zerwane we własnym ogrodzie, jak i kupione w profesjonalnej kwiaciarni, mogą okazać się doskonałym upominkiem dla ukochanej osoby. Czasem warto standardowe róże zamienić na radosny bukiet wykonany z kwiatów wiosennych, mieniących się kolorami. Dzięki zasadzeniu roślin kwitnących na wiosnę w przydomowym ogrodzie można regularnie tworzyć własne kompozycje i obdarowywać bliskie osoby przepięknymi kwiatami. 

Kwiaty wiosenne doskonale wyglądają zarówno w rabatach ogrodowych, jak i włączone do bukietów skomponowanych na prezent. Decydując się na zasadzenie tulipanów czy piwonii warto poznać ich wymagania, aby w maju przepiękne kwiaty wypełniły domowy ogródek.