Jakie kwiaty są idealne do letniego bukietu?

Czerwiec to miesiąc, w którym temperatury w końcu przestają zaskakiwać. Po meteorologicznej sinusoidzie zazwyczaj następują dni, podczas których coraz bardziej czuć wakacje. A skoro słońce i początek lata, to również przepiękne bukiety! Jakie kwiaty wiodą prym w tym miesiącu?

Bukiet na lato - postaw na piwonie i jaskry!

Zarówno piwonie, jak i jaskry to kwiaty uwielbiane przez wiele osób. Są uznawane za jedne z najszlachetniejszych i najpiękniejszych gatunków. Nie bez powodu występują w sztuce i mitologii - w Chinach piwonie są nazywane kwiatami królewskimi. Te przepiękne kwiaty ogrodowe przypominające kształtem kulę są doskonałą bazą do ślubnego bukietu. Choć ich pielęgnacja nie jest najprostsza, a nawet floryści określają je jako “kapryśne”, efekt, jaki dają jest tego wart. Jaskry często są nazywane tańszą wersją piwonii, aczkolwiek równie efektowną. Świetnie prezentują się solo, tak, jak w bukiecie o nazwie Królewskie piwonie, jak i w połączeniu z innymi gatunkami kwiatów. 

Hortensje w bukiecie - tak czy nie?

Hortensje to kwiaty, które często budzą mieszane uczucia, gdy znajdą się w bukiecie. Kojarzą się bowiem głównie z gatunkiem, który sprawdza się w ogrodzie, czy na balkonie. Floryści coraz częściej decydują się jednak na ich wykorzystanie, szczególnie ze względu na to, iż jako jedne z nielicznych występują w przyrodzie w kolorze niebieskim. Ponadto, przełamują sztywny, niekiedy bardzo strojny charakter bukietów i prezentują się przepięknie, nieco swojsko. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest Bukiet niebieski, czyli robiąca ogromne wrażenie propozycja, w której pierwsze skrzypce gra właśnie niebieska hortensja.  

Kompozycje z polnych kwiatów

Czerwiec to miesiąc, w którym niemal na każdym kroku można podziwiać przepiękne gatunki polnych kwiatów rosnące na łąkach. Te niezwykłe gatunki cudownie prezentują się w różnego rodzaju kompozycjach, choć są raczej dość delikatne, dlatego należy je tak traktować. Są jednak doskonałym elementem, który sprawdza się idealnie w przypadku bukietów w stylu boho, takich, jak Bukiet Polny. Wspomniana wiązanka składa się z goździków, santini i solidago, czyli połączenia, które z pewnością zachwyci każdego adresata tego letniego bukietu. 

Iście letnie kwiaty - frezje

Frezje wracają do łask! Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - pięknie się prezentują, a ponadto pachną zniewalająco. Występują w wielu kolorach i doskonale wyglądają solo. Zdecydowanie większe wrażenie robią jednak w momencie, gdy są częścią nieco bardziej złożonej kompozycji. Doskonałym przykładem jest Koszyk z winem, w którym frezje pełnią funkcję delikatnego dodatku, bez którego całość nie wyglądałaby aż tak pięknie. 

Letni bukiet z gerberów

Czy są osoby, którym nie podobają się bukiety z gerberami? Myślę, że trudno takie znaleźć! To niezwykły gatunek, który występuje w wielu kolorach, często bardzo intensywnych. Gerbery świetnie sprawdzają się w folklorystycznych kompozycjach, takich jak na przykład Bukiet Tango

A Ty które kwiaty wybierzesz, by wywołać uśmiech na twarzy bliskiej Ci osoby?