Kwiaty na maj - poznaj wiosenne kompozycje!

Maj zbliża się wielkimi krokami. Jest to zazwyczaj pierwszy miesiąc, kiedy w pełni możemy cieszyć się ładną pogodą. Rzadko zaskakują nas deszcze, mrozy, czy nawet opady śniegu. Przyroda w pełni budzi się do życia, a każdy chce przemycić do mieszkania choć trochę tej pięknej aury.

Przepiękny Bukiet wróżki Jakie kwiaty można podziwiać w maju?

Każdy z tym czasem w roku ma nieco inne skojarzenia. Jednym od razu przychodzi do głowy bez, inni kojarzą go z leśnymi pięknościami, takimi jak konwalia majowa czy bluszczyk kurdybanek zaskakujący intensywnym, fioletowym kolorem. Nie można się jednak nie zgodzić z tym, że trudno oderwać wzrok od tak pięknych kwiatów podczas majowego spaceru. Z wielu miejsc uderza nas cudowny, intensywny zapach bzu, który często mamy ochotę zabrać ze sobą i przyozdobić nim dom. Symbolem tego miesiąca są również magnolie, które zazwyczaj możemy podziwiać podczas weekendu majowego. To właśnie wtedy w pełni się rozwijają pokazując swój piękny, różowy odcień i charakterystyczny kształt. Przechadzka po parku może zaskoczyć nas małymi, białymi kwiatkami rosnącymi w ogromnych ilościach - to stokrotki, które często rosną w niedalekim sąsiedztwie niezapominajek. Nie każdy jednak ma w pobliżu las lub park, dlatego warto wybrać wiązankę, która pozwoli przenieść pozytywne emocje związane z kwitnącymi roślinami do domu lub mieszkania.

Wiosenne bukiety idealne do domu

Kwiatowa kompozycja to nie tylko idealny pomysł na prezent dla najbliższych. Kto powiedział, że nie możemy obdarować sami siebie? Pachnąca wiązanka w centralnej części pokoju to niezawodny sposób na poprawę nastroju. Osoby, którym zależy na lekkich kompozycjach w pięknym połączeniu kolorystycznym mogą zdecydować się na bukiet Impresja. To połączenie margaretek, limonium i eustomy w pastelowej, różowo-fioletowej oprawie z białymi różami stanowiącymi klasyczny, stonowany dodatek. Bukiet wróżki to propozycja, w której subtelne, pastelowe kolory są podkreślone intensywną zielenią.  Takie połączenie rzuca się w oczy i niewątpliwie kojarzy nam się z urokami wiosny. Uśmiech na twarzy osoby obdarowywanej jest gwarantowany i z pewnością rozjaśni każdy dzień. Nie można zapomnieć o tym, że 26 maja jest datą wyjątkową - najważniejsze osoby w naszych życiach obchodzą swoje święto. Powiew wiosny to kompozycja, od której bije świeżością i energią. Na pewno okaże się idealnym prezentem dla mamy, który pomoże okazać wdzięczność.

Majowy bukietMajowy klimat w domu

Większość z nas ma już dość panującej od dłuższego czasu sytuacji. Wiele osób nie ma motywacji do wyjścia z domu, inni są w nim uwięzieni z powodu pracy lub szkoły zdalnej. W takich momentach warto przykładać jeszcze większą wagę do szczegółów wprowadzających do mieszkania trochę radości i koloru. Bukiet Polny to kompozycja stworzona z typowo wiosennych kwiatów. Nie brakuje tam intensywnej zieleni w towarzystwie delikatnych santini i różowych goździków. Jest skomponowany w taki sposób, aby piękny, majowy zapach kwiatów rozprzestrzeniał się po całym domu.

Nie bez powodu tak wiele osób uwielbia ten miesiąc. Słoneczne dni zaczynają wreszcie przeważać nad pochmurnymi, co motywuje do działania i do wyjścia z domu. Nie zawsze