Kolekcja Alicja w Krainie Czarów - niezwykle baśniowe bukiety

“Alicja w Krainie Czarów” to niezwykły film, który potrafi pobudzić wyobraźnię każdej, nawet bardzo mało kreatywnej osoby. Nic więc dziwnego, że kadry z tej niesamowicie dopracowanej ekranizacji inspirują twórców z przeróżnych branż. Trend ten pojawił się stosunkowo niedawno również w branży florystycznej. 

bukiet AlicjaBaśniowe bukiety

Prawdopodobnie każdy, kto śledzi trendy w branży florystycznej spotkał się już niejednokrotnie z iście baśniowymi bukietami w niecodziennych formach, które w ostatnim czasie zawładnęły Internetem. Bardzo często można je odnaleźć pod hasłem Crazy Illusions, czyli pod nazwą wspomnianego trendu. Jest on adresowany głównie do młodych osób, które poszukują czegoś zupełnie nowego, oryginalnego i szalonego. Niekiedy wydaje się, że przy tworzeniu bukietów inspirowanych Alicją w Krainie Czarów nie istnieje podział na dobry czy zły gust. Floryści nie do końca kierują się bowiem tym, co jest teraz w modzie, a jedynie opierają się na swoim zmyśle estetyki. “W odstawkę” idą jednak wszelkie minimalistyczne bukiety, czy wiązanki w stylu boho, które od lat wiodą prym. Baśniowe bukiety w stylu Crazy Illusions charakteryzują się przede wszystkim szeroką paletą barw oraz abstrakcyjnymi formami. Kształty, kolory i rodzaje roślin są często połączone w sposób bardzo skrajny i niecodzienny.

Kwiaty w stylu Alicji w Krainie Czarów - jakie gatunki wpisują się w ten trend?

Jak można się domyślać, nie każdy gatunek kwiatów wpisuje się w trend inspirowany Alicją w Krainie Czarów. Choć, jak już wcześniej wspomniano, nie ma zbyt wielu ograniczeń i floryści kierują się przede wszystkim swoim zmysłem, można wyróżnić kilka gatunków, które sprawdzają się w tym przypadku szczególnie dobrze. Jeśli chodzi o kwiaty cięte, najczęściej wykorzystuje się gerbery, lilie, piwonie, irysy, czy tulipany. Wśród kwiatów doniczkowych wpisujących się w trend Crazy Illusions wymienia się: filodendrony, medinillę, czy rhipsalis. Jak się okazuje, inspiracje tą fantastyczną ekranizacją można wykorzystać również w ogrodzie - pelargonie, palmy, czy drzewka cytrusowe zdadzą egzamin śpiewająco!

Piękne bukiety tworzone w myśl trendu Crazy Illusions

Teoria jest już znana, ale wciąż niełatwo wyobrazić sobie, jak tak naprawdę może wyglądać wiązanka w stylu Crazy Illusions. Doskonałym przykładem jest Bukiet Alicja, do którego stworzenia inspiracją była rzecz jasna główna bohaterka filmu. Składa się on z białych i różowych margaretek, czerwonych goździków, różowych róż i fioletowego limonium. Całość została dopełniona wstążką i papierem dekoracyjnym. Szalony Kapelusznik jest z kolei propozycją w nieco innej odsłonie - kwiaty w żywych kolorach zostały bowiem umieszczone w prześlicznym koszu. Kolejną, bardzo lubianą propozycją jest wiązanka Pan Gąsienica oraz Kot z Cheshire - to dwie kompozycje jak ze snu! W kolekcji inspirowanej tym filmem nie brakuje jednak również nieco mniej szalonych propozycji, na co idealnym dowodem jest bukiet Biały Królik.  

Warto mieć na uwadze, że choć bukiety w stylu Alicji w Krainie Czarów są bardzo odważne, to są dokładnie przemyślane. Pomimo mnogości barw i niestandardowych form, całość powinna prezentować się spójnie i estetycznie. Propozycje bukietów wymienione powyżej to doskonały dowód na to, że praca koncepcyjna i planowanie w połączeniu z wolnością twórczą przynosi cudowne efekty.