Dzień Dziecka - najciekawsze propozycje upominków

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami! Pierwszy czerwca od zawsze był datą, która kojarzyła się z uśmiechniętymi pociechami i czasem spędzonym rodzinnie. Tego dnia nie może zabraknąć również prezentów. Co podarować dziecku w tym roku? Oto inspiracje!

dzien dzieckaPodarunki na dzień dziecka dla najmłodszych 

Czy słyszałeś/aś kiedyś o książeczkach sensorycznych? To zabawki, które, szczególnie w ostatnim czasie, cieszą się niemałą popularnością. Są to bowiem książeczki edukacyjne w ciekawej formie, które wykorzystują wszystkie zmysły malucha. Dostarczają do mózgu bardzo wiele wrażeń sensorycznych, czyli bodźców wspierających zdrowy rozwój dzieci. Oddziałują na:

  • słuch (piszczałki, dzwoneczki, rzepy),
  • węch (różne zapachy poszczególnych materiałów wykorzystanych w książeczce),
  • wzrok (różnorodne kolory, kształty i wzory),
  • dotyk (przeróżne faktury i rozmiary).

Tego typu zabawki są więc wprost idealnym prezentem dla najmłodszych członków rodziny. Doskonałą propozycją dla fanów kosmosu i przyszłych astronautów jest książeczka sensoryczna "Kosmiczna przygoda", która doskonale pobudza wyobraźnię za pomocą ręcznie szytych gwiazd, planet, rakiet i kosmitów! Innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest kontrastowa książeczka sensoryczna lub kostka sensoryczna, czyli zabawka pełniąca tę samą funkcję, ale przyjmująca zupełnie inną formę.

Nieoczywiste prezenty na dzień dziecka

Balony z helem to jedna z tych rzeczy, która zawsze sprawia dzieciom ogromną radość. Mimo to, mało który członek rodziny wpada na to, by wykorzystać tę wiedzę i podarować pociechom właśnie to. Tegoroczny Dzień Dziecka jest idealną okazją, by to zmienić! W tym niezwykle radosnym dniu świetnie sprawdzą się balony z helem w kształcie wesołych buziek lub w kształcie jednorożca. Inną, równie ciekawą propozycją są słodycze w nieoczywistej formie. W końcu, które dziecko nie uwielbia żelek? Kosz Żelkowa radość to doskonały wybór! W jego skład wchodzi przepiękny bukiet wykonany ze wspomnianych słodkości, które wybrano tak, by do złudzenia przypominały kwiaty. Wewnątrz nie brakuje również innych słodkich upominków, takich jak na przykład czekoladowe paluszki pomarańczowe, czy jajka niespodzianki.

Szukasz jeszcze czegoś innego? Oto inspiracje!

Żadna z powyższych propozycji nie przypadła Ci do gustu na tyle, by zdecydować się na jej zakup? Bez obaw! Rozwiązań jest jeszcze sporo. Zostając w temacie koszy prezentowych, świetnym rozwiązaniem jest podarowanie dziecku Kolorowego prezentu, w którym pierwsze skrzypce grają kredki wykonane z czekolady. Alternatywą dla najmłodszych jest bałwanek z kocykiem dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - niebieskiej i różowej. Gwarantujemy, że będzie to nieodłączny towarzysz wszystkich przygód i pierwszych kroków dziecka! 

Pomysłów na upominek dla dziecka jest wiele. Niektóre z nich są standardowe, inne nieco mniej. Warto mieć jednak na uwadze, że materialne prezenty są tylko dodatkiem - najważniejszy jest rzecz jasna czas spędzony wspólnie.