Dzień Mamy - postaw na klasykę!

26 maja to data szczególnie ważna. Jest to bowiem święto poświęcone mamom, czyli osobom, które odgrywają wyjątkową rolę w życiu każdego, bez względu na wiek. Przychodzimy z pomocą tym, którzy szukają klasycznego, a zarazem wywołującego uśmiech na twarzy upominku na Dzień Mamy.

różeBukiet na Dzień Mamy - mieszanka najpiękniejszych gatunków w odcieniach różu

Róż to kolor, który kojarzy się z kobiecością i delikatnością, a zarazem z odwagą i siłą - jest to połączenie cech, które większość z nas przypisałaby właśnie swojej mamie. Z tego też powodu w kwiaciarniach w okolicy końca maja pojawia się cała masa propozycji w przeróżnych odcieniach różu. Dni robią się coraz piękniejsze, a słońce potęguje radość płynącą z nadchodzących wielkimi krokami wakacji. Można więc zdecydować się na klasyczny prezent, jakim są kwiaty, w nieco odmienionej wersji. Piękna pogoda motywuje bowiem do zmian i nieco odważniejszych decyzji! Doskonałym upominkiem na dzień mamy będzie więc bukiet składający się z kilku różnych gatunków kwiatów w różnych odcieniach wspomnianego koloru. Jedną z najciekawszych propozycji jest Bukiet Polny w klimacie boho, który składa się między innymi z goździków, santini, czy solidago. Tego typu wiązanka może kojarzyć się z kwiatami, które jako dzieci zbieraliśmy na polu i przynosiliśmy mamie w ramach upominku. Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest Bukiet Mamy w intensywnych kolorach, w skład którego wchodzą gerbery, róże, goździki, margaretki i limonium.  

Kwiaty na dzień matki - czy klasyczne róże zdadzą egzamin?

Róże są dobrym wyborem na każdą okazję. Sprawdzają się niezależnie od adresata oraz pory roku, jaka aktualnie panuje - wyglądają pięknie przez cały rok, a ponadto są bardzo klasyczne. Bukiet składający się z tego gatunku kwiatów jest więc doskonałym rozwiązaniem również na Dzień Matki - świetnie sprawdzi się między innymi jako prezent dla eleganckich kobiet gustujących w klasycznych kompozycjach. Najprostszą, a zarazem sprawiającą ogromne wrażenie propozycją jest Bukiet Moulin Rouge, który składa się z 30 czerwonych róż przewiązanych wstążką. Osoby poszukujące jednak czegoś innego, powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na Bukiet Rumieniec, który wygląda bardzo delikatnie, dzięki wykorzystaniu różowych róż oraz zieleni dekoracyjnej.

Prezent na dzień matki - co wybrać zamiast kwiatów ciętych?

Jak wiadomo, nie każdy jest miłośnikiem kwiatów ciętych. Jeśli więc wiesz, że Twoja mama należy do grupy osób, które byłyby zdecydowanie bardziej zadowolone z innego upominku, zwróć uwagę na przykład na storczyka w doniczce - to przepiękna roślina, która zostanie z mamą na dłużej i z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy za każdym razem, gdy na nią spojrzy. Innym rozwiązaniem jest skrzynka prezentowa Ramiona Matki, w skład której wchodzą, m.in: eleganckie praliny czy migdały w białej czekoladzie. Wewnątrz nie zabrakło również półwytrawnego, białego wina wysokiej jakości. Całość została umieszczona w drewnianej skrzynce z przepięknym grawerem stworzonym specjalnie z myślą o Dniu Matki.

W takie święta, jak Dzień Matki najważniejsza jest pamięć. Wspólnie spędzony czas, szczere życzenia oraz wyrazy uznania są bezcenne. Kwiaty i drobne upominki są jednak miłym dodatkiem, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy najważniejszej osoby w życiu.