Czy mężczyznom wypada wręczać kwiaty?

Kwiaty są jednym z najpopularniejszych prezentów, jaki można wręczyć drugiej osobie. Powszechnie utarło się jednak przekonanie, iż jest to upominek przeznaczony tylko dla kobiet. Nic bardziej mylnego! W poniższym artykule udowodnimy, że bukiet kwiatów może być uniwersalnym prezentem, niezależnym od płci osoby obdarowanej.

Kwiaty dla niego – tak czy nie?

Bukiet kwiatów to świetny prezent na każdą okazję. Może być wyrazem szacunku, podziękowania i uznania, którymi darzona jest osoba obdarowana. Nie istnieją społeczne zasady, nakazujące wręczania kwiatów tylko kobietom, jednak to właśnie przedstawicielki płci pięknej otrzymują je zdecydowanie częściej. Nie jest prawdą, że mężczyźni nie lubią gustownych bukietów – wręcz przeciwnie, chętnie pielęgnują przecież przydomowe ogrody! Decydując się jednak na wręczenie kwiatów panu, warto znać kilka zasad, które pozwolą uniknąć niezręcznych sytuacji. Przede wszystkim, tego rodzaju prezenty zazwyczaj wręcza się mężczyznom starszym i zajmującym wyższe pozycje społeczne. Z mniejszym uznaniem można jednak spotkać się w sytuacji, gdy obdarowany jest w podobnym wieku – wówczas prawdopodobnie poczuje się on zawstydzony.

Z jakiej okazji wręczamy kwiaty mężczyznom?

Istnieje kilka sytuacji, w których podarowanie mężczyźnie bukietu stanowi bardzo miły gest. Dzień Ojca lub Dzień Dziadka to doskonałe okazje, aby wręczyć kwiaty naszym ukochanym panom i celebrować wspólnie ich święto. Dobrym pomysłem będzie również ofiarowanie bukietu na uroczystości takie jak, przykładowo, jubileusz czy pożegnanie wieloletniego szefa odchodzącego z pracy. Studenci i studentki mogą podarować kwiaty swojemu promotorowi, jako wyraz podziękowania za pomoc okazaną podczas pisania pracy dyplomowej – będzie to uprzejmy gest świadczący o wdzięczności. Piękny bukiet można wręczyć mężczyźnie także z okazji urodzin lub imienin, ale okazji z pewnością znajdzie się o wiele więcej!

Jakie kwiaty dawać mężczyznom?

Decydując się na podarowanie bukietu mężczyźnie, warto zwrócić uwagę na jego estetykę. Niekoniecznie dobrym wyborem może okazać się kompozycja w pastelowych kolorach. Wybierając kwiaty dla niego lepiej postawić na wyraziste odcienie, które dodadzą charakteru podarunkowi – czerwone, niebieskie czy fioletowe rośliny sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Bukiet dla mężczyzny powinien być klasyczny i elegancki, dlatego znakomicie sprawdzą się róże, słoneczniki oraz chryzantemy. Na naszej stronie znajduje się wiele propozycji kompozycji kwiatowych, które przypadną do gustu każdemu panu. Słoneczny bukiet to doskonały pomysł na prezent na każdą okazję – czerwone róże, słoneczniki oraz hortensje idealnie się dopełniają, tworząc zestaw wywołujący uśmiech na twarzy obdarowanego. Stawiając na kwiaty jako upominek, warto także dobrać do nich małą niespodziankę. Nasza specjalna propozycja, czyli Bukiet orzeźwiający, to wyjątkowa propozycja dla fanów nietypowych połączeń – do pięknej kompozycji składającej się z 9 róż, dołączony jest sześciopak piwa. Satysfakcja gwarantowana!

Kwiaty są doskonałym pomysłem na prezent także dla mężczyzny. Wybierając upominki dla naszych kochanych panów, warto rozważyć piękny bukiet, który z pewnością wywoła uśmiechy na ich twarzach.