Gramy razem z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja, której podstawowym celem jest ratowanie życia osób chorych (w szczególności dzieci). Od wielu lat organizuje coroczną zbiórkę pieniędzy, która pozwala zebrać ogromne środki na ustalony cel.

30. Finał WOŚP - to ju w tym roku!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zdecydowanie najbardziej znana forma działalności fundacji. Jest to ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, która jest organizowana rokrocznie w styczniu. Wydarzenie to zawsze ma określony temat, czyli cel medyczny, na który zostaną przeznaczone zebrane pieniądze. W tym roku ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Cechą charakterystyczną WOŚP jest również chwytliwe hasło, które ma nieco przybliżyć, wypromować i wyjaśnić cel zbiórki. W 2022 roku brzmi ono “Przejrzyj na oczy” i odnosi się oczywiście do leczenia wzroku. Jak się bowiem okazuje, rocznie na oddziałach dziecięcych jest hospitalizowanych kilkanaście tysięcy pacjentów. Cel jest więc dobrze przemyślany i szalenie istotny.

Jak pomagamy?

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Problemy z nim mają ogromny wpływ na poznawanie świata oraz ogólny rozwój. Osoby, które widzą prawidłowo bardzo często nie potrafią sobie wyobrazić, co by było, gdyby było inaczej. Właśnie z tego powodu wiele firm znanych w całym kraju i na świecie zdecydowało się wesprzeć organizację tego wydarzenia. Poczta Kwiatowa jest jedną z nich. Nasze wsparcie opiera się na niesieniu pomocy Forum Kwiatowemu. Stworzona przez nich akcja “Floryści dla WOŚP” ma na celu ubarwienie finału za pomocą bukietów i wiązanek tworzonych przez miłośników kwiatów z całego świata. Już od wielu lat wywołuje uśmiech na twarzy osób uczestniczących w Wielkim Finale. Kompozycje tworzone przez artystów są upominkiem, który otrzymują darczyńcy w ramach podziękowania. Ich pomoc jest bowiem kluczowa, by już wkrótce nowe sprzęty sprawiły, że każda osoba będzie w stanie podziwiać piękno kwiatów.

Dowiedz się, jak Ty możesz pomóc

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest na tyle znanym wydarzeniem, że prawdopodobnie każdy zdaje sobie sprawę, iż w dzień Finału warto wrzucić kilka złotych do puszki jednego z mijanych na ulicy wolontariuszy. Nie jest to jednak jedyny sposób, aby wesprzeć ten szczytny cel. Innym rozwiązaniem jest wzięcie udziału w licytacji najbardziej hojnych darczyńców. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wyjść z domu tego dnia, możesz wpłacić wybraną kwotę online lub zdecydować się na przekazanie 1% podatku właśnie na tę fundację. Wsparcie możesz okazać również poprzez coś, co sprawi Ci bezpośrednią przyjemność, a mianowicie przez zakupy. Gadżety sygnowane logiem WOŚP, czy aukcje odbywające się na Allegro to doskonały sposób na to, by sprawić sobie coś nowego, a jednocześnie mieć pewność, że pieniądze te będą przekazane na szczytny cel.

WOŚP to niesamowita inicjatywa, która od lat jest uznawana za organizację o największym zaufaniu społecznym w Polsce. Nie bez powodu - niemal każdy, kto kiedykolwiek był w szpitalu prawdopodobnie korzystał ze sprzętu zakupionego przez fundację. Niesiona przez nich pomoc to ogromna szansa dla ochrony zdrowia w naszym kraju.